חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  מידע למשפחות על התקופה הסב-ניתוחית

  התהליך הניתוחי מחולק לשלושה שלבים עיקריים:

   

  שלב טרום ניתוחי

   

  יום או מספר ימים לפני הניתוח, המטופל נבדק במחלקה או במרפאה ע"י רופא מרדים. ביום הניתוח הוא מועברלמתחם חדר ניתוח ומוכנס לחדר קבלה בו ייבדק ע"י אחות הקבלה, רופא מרדים וכן ע"י אחיות חדר ניתוח, זאת על מנת להבטיח כי הוא מוכן לניתוח.

  מלווה אחד יכול להיכנס לחדר קבלה, בו ימתין יחד עם המטופל עד להעברתו לחדר הניתוח בו ינותח. המלווה יכנס לחדר הקבלה כשהוא לובש חלוק, כובע וערדליים, ובליווי אחד מאנשי הצוות, ויהיה צמוד למטופל.

   

  לעתים רחוקות עלול הניתוח להידחות/להתבטל מסיבות רפואית או אחרות

   

  שלב הניתוח

   

  המטופל מועבר על אלונקה לתוך חדר הניתוח בו ינותח. מטעמי בטיחות, לא ניתן להכניס אף מלווה לתוך חדרי הניתוח. במקרה של ילדים קטנים, הורה אחד בלבד יוכנס, לבוש בהתאם, ע"י אחד מאנשי הצוות.

  בסיום הניתוח יימסר מידע על העברת המטופל לחדר התאוששות. לנוחיותכם, ישנו מסך מידע שמתעדכן ומציין את הנקודה בה נמצא המטופל (לפני ניתוח, במהלכו, או בהתאוששות) בכל רגע נתון. פרטי המטופל יופיע בראשי תיבות של שמו הפרטי, שם משפחתו וארבע ספרות אחרונות של תעודת הזהות שלו. מתנדבת תעזור לכם בשלב זה. בסיום הניתוח, רופא כירורג יפנה לבני המשפחה בחדר ההמתנה כדי למסור הסבר על מהלך הניתוח.

   

  שלב ההתעוררות והתאוששות לאחר הניתוח

   

  בתום הניתוח, המנותח מועבר לחדר ההתאוששות להמשך השגחה וטיפול.

  חלק מהמנותחים, עקב סיבות רפואיות, יועברו לחדר ההתאוששות או ליחידות טיפול נמרץ כשהם עדיין מורדמים ומונשמים. מטופלים שעברו ניתוח בהרדמה מקומית, ישוחררו בדרך כלל כעבור חצי שעה. זמן שהות החולה בחדר התאוששות משתנה בהתאם לגילו, סוג הניתוח, הרקע ומצבו הרפואי.

  בזמן ההתאוששות (כמו בזמן הניתוח), המשפחות מתבקשות להמתין בסבלנות עד לקבלת מידע. אנו מודעים למתח הנפשי בו שרויות המשפחות, אך למען הסדר והשמירה על בטיחות המטופלים בחדרי הניתוח, לא ניתן לענות בכל רגע לבקשות המשפחות.

  • הסברים על מצב החולה בחדר התאוששות ימסרו בהתאם למצב המטופל, ע"י אחיות התאוששות. מידע רפואי יימסר ע"י הצוות הרפואי בלבד. ניתן לבקש מהמתנדבת לדבר עם אחד מאנשי הצוות.
  • על-פי חוק זכויות החולה ושמירת הפרטיות ימסרו פרטים על המטופל רק לאדם אותו הסמיך המטופל.
  • בשעות הערב והלילה הצוות עובד במתכונת מצומצמת ועל כן עלול להיות עיכוב במסירת המידע למשפחות. עמכם הסליחה!
  • הכניסה ללא אישור וללא לבוש מתאים למתחם חדר ניתוח והתאוששות אסורה בהחלט!

  אנו מודים לכם על שיתוף הפעולה ומאחלים לכם בריאות!

   

  צוות חדרי ניתוח

  מחלקת הרדמה והתאוששות

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד