חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  מרפאה רב-תחומית למומי לב בעובר

  טלפון: 03-5028491

  מיקום המרפאה: בניין מרפאות חוץ, קומה 2, יחידת אולטרסאונד נשים

   

  מומי לב בעוברים

  תיאור הפעילות במרפאה

  צוות המרפאה

  תיאום תור - גם באמצעות האתר

   


  מומי לב בעוברים

   

  מומי לב הם קבוצת המומים השכיחה ביותר בהריון, וסובלים ממנה כ-  מתוך כל 100 ילדים. ישנם סוגים רבים של מומי לב ובדרגות חומרה שונות. לדוגמה פגם קטן בשריר המפריד בין שני חדרי הלב יכול להיות מום קטן וחסר משמעות שייסגר במהלך התקופה העוברית או לאחר מכן, אך יכול להיות גדול ולפגוע בזרימת הדם התקינה של הלב ואף להיות מלווה במומים נוספים.

   

   

  רוב מומי הלב אינם מפריעים לגדילת העובר, אך בעלי השפעה מכרעת על בריאות היילוד. מומי הלב יכולים להיות 'משפחתיים' , יכולים לנבוע מבעיה כרומוזומלית בעובר, יכולים להתפתח בעקבות מחלה אמהית או חשיפה לחומרים טרטוגנים, אך לעיתים קרובות הגורם אינו ידוע. בירור מומי הלב בהריון נועד להערכת הסיכונים לעובר וליילוד, השלמת בירור מערכתי וגנטי, תכנון הלידה והמהלך לאחר הלידה וכן עזרה להורים בקבלת החלטות קשות לגבי גורל ההריון.

   

  שיעורי התמותה והתחלואה כתוצאה ממומי לב מולדים ירדו בשנים האחרונות בעיקר בשל האבחון הטרום-לידתי ועקב כך ההערכות טובה לטיפול לאחר הלידה. בעוד שבעבר מומי הלב אובחנו ימים ושבועות לאחר הלידה, כעת ניתן להיערך לקראת הלידה, ללדת במרכז רפואי מתאים עם יחידת טיפול נמרץ לילודים (פגיה), ומחלקה המתמחית בניתוחי לב בילודים.

   


  מרפאה רב תחומית לאבחון וייעוץ טרום לידתי של מומי לב בעובר

   

  המרפאה מיועדת לזוגות שלעוברם אובחן מום לב. העובר יעבור סקירת מערכות נרחבת ביחידת האולטרסאונד, אקו לב עובר ע"י הקרדיולוגים וייעוץ גנטי, ולאחר מכן יופנו למרפאה המייעצת.

   

  המטרה של המרפאה הרב תחומית היא לנסות ולהעריך את אפיון המום הלבבי בעובר, חומרתו, הפרוגנוזה לעתיד וכן לתת להורים תמונה מפורטת על המהלך לאחר הלידה. צוות המומחים ידון לגבי דיוק האבחנה והמשמעויות שלה מבחינת השפעה על איכות החיים והבעיות הנוספות שעלולות לנבוע ממנה. הצוות ידון עם בני הזוג על התובנות הללו וינסה לעזור להם להתמודד בהתאם להשקפת עולמם ובחירתם. הצוות ילווה את הזוג במהלך כל ההריון, אך גם לאחר הלידה ובהמשך הדרך.

   


  צוות המרפאה

   

  הצוות כולל:

   

  1. גניקולוגים העוסקים באולטרסאונד לב העובר - ד"ר ליאת גינדס

  2. קרדיולוגים ילדים המומחים לאקו לב עובר - ד"ר עקיבא תמיר, ד"ר אלונה ראוכר

  3. כירורג לב ילדים - ד"ר ליאור ששון

  4. רופא פגיה - ד"ר דוד קהלת

  5. מומחיות לגנטיקה רפואית - ד"ר דורית לב , ד"ר חנה וינקלר

   

  החזון שלנו הוא להיות מרפאה מרכזת למומי הלב המתגלים בהריון, ולתת שירות רפואי ותומך מהמעלה הראשונה, הן ברמה המקצועית והן ברמה האישית.

   

  נשמח לעמוד לשרותכם, 

  צוות המרפאה.


  תיאום תור למרפאה

   

  לתיאום תור ניתן לפנות דרך האתר, בטלפון: 03-5028491 או בפקס: 03-5028168.

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד