חיפושדלג על חיפוש

"ניתן לאבחן את מחלת הפרקינסון ביותר מ- 90 אחוז מהחולים"

המרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון יקיים מפגש לחולי פרקינסון.

מומחים בתחום יספרו על החידושים והטיפולים המוצעים כיום באספקטים השונים של הפרקינסון.

יום רביעי, 16 במרץ 2016, בשעה 15:00, באודיטוריום במרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון

המרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון יקיים מפגש לחולי פרקינסון במהלכו מומחים בתחום יספרו על החידושים והטיפולים המוצעים כיום באספקטים השונים של הפרקינסון.
המפגש יתקיים ביום רביעי, 16 במרץ 2016, בשעה 15:00, באודיטוריום במרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון.

המפגש פתוח לקהל הרחב ללא תשלום. יש להירשם מראש בטלפון: 052-8821348

במהלך המפגש יועלו הנושאים הבאים:

סקירה של אספקטים נוספים לטיפול במחלה מתקדמת – מעבר לתרופות – הפיזיותרפיסט אריה ליברמן, מנהל שירות הפיזיותרפיה בוולפסון וד"ר עידו שטראוס, אחראי על שיטות טיפול נוירוכירורגי בהפרעות תנועה איכילוב

טיפולים מתקדמים במחלת הפרקינסון – גירוי דופמינרגי מתמשך - ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, מנהלת מרפאת הפרעות תנועה בי"ח וולפסון.

טיפול מתקדם כירורגי - קוצב למוח ולחוט השידרה, משאבה עם בקלופן לגב - ד"ר עידו שטראוס, מומחה לנוירוכירורגיה בי"ח איכילוב.

טיפולי עזר לכאבים - שיטות וחומרים - ירון טל, יועץ זנים והדרכה לשימוש בקנביס רפואי, חברת Better.

בוטוקס כטיפולד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, מנהלת מרפאת הפרעות תנועה בי"ח וולפסון.

עמותת הפרקינסון - כתובת עבור חולי הפרקינסון ובני משפחותיהם - ריקי נבון, מנכלי"ת עמותת פרקניסון בישראל.
 
פאנל שאלות ותשובות - ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, מנהלת מרפאת הפרעות תנועה בי"ח וולפסון.

  
     ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ פרופ' מיגל שוורץ
, רופא בכיר, מח' נוירולוגיה במרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון, אומר: "מחלת פרקינסון הינה מחלה ניוונית מתקדמת של המוח שמתאפיינת בעיקר בסימנים קליניים כגון: רעד בגפיים (רעד במנוחה), נוקשות של שרירים והאטה בפעילויות מוטוריות. כיום רמת הדיוק של הבדיקות החדשות היא די גבוהה וניתן לאבחן את מחלת הפרקינסון ביותר מ- 90 אחוז מהחולים. נכון להיום, אין כל הוכחה הקושרת בין מחלת הפרקינסון לבין גורמים סביבתיים. מלבד מקרים מעטים בהם נמצא קשר גנטי מובהק, מחלת הפרקינסון הינה מחלה אידיופטית – דהיינו מאטיולוגיה (מגורם) לא ידועה. בשנים האחרונות הופיעו תרופות שמטרתן לשפר את הסימנים הקליניים של המחלה ולנסות להאט את קצב ההתפתחות הטבעית שלה. נכון להיום, אין עדיין הוכחות חד משמעיות שהטיפולים החדישים משנים את ההתקדמות הטבעית של המחלה. ואולם, עבודות שונות הראו שאצל חולים בשלבים הראשונים של המחלה שקיבלו את התכשירים הללו, חל שיפור של התפקוד המוטורי בלי כל צורך בהוספת טיפול בל-דופה. שיפור זה נמשך לתקופה בת מספר שנים. פירוש הדבר שהטיפולים החדישים הצליחו לדחות את הצורך בתחילת השימוש בתכשירי ל-דופה. ניתן לומר שיתכן שאבחון מוקדם של מחלת הפרקינסון יאפשר התחלת טיפול מוקדם באמצעות תכשירים שמטרתם - שיפור תפקוד החולה ודחיית הצורך בטיפול בתכשירי ל-דופה".


בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד