חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  סימון של בלוטות לימפה

  בעזרת גלאי קרינה ידני חדיש, ולאחר הזרקת כמות קטנה של חומרים רדיואקטיביים, ניתן כיום לבצע ניתוחים ע"י כירורגים אונקולוגיים במקרים של סרטן שד, גידולי ראש וצוואר, בלוטת התריס, מלנומה ועוד.

   

  כמו כן, ניתן לאתר גידולים קטנים של בלוטת יותרת התריס (פאראטירואיד), אותם קשה מאוד לזהות במהלך הניתוח, ע"י שיטות אחרות.

   

  יתרונות השימוש בשיטות אלו הם: איתור מדויק של גידולים ובלוטות לימפה, אפשרות להוצאה שלמה יותר של הגידול, הקטנה של חתכים בעור, קיצור זמן הניתוח, הקטנת אובדן דם, קיצור השהות במרכז הרפואי, והגדלת הנוחות עבור החולה.

  בשיתוף פעולה עם מחלקת כירורגיה כללית, כירורגיה פלסטית ומחלקת אף, אוזן וגרון מבוצעים במכון לרפואה גרעינית במרכז הרפואי 'וולפסון' סימונים של בלוטות לימפה (בסרטן השד ומלנומה), וכן גידול (אדנומה) של בלוטת הפאראתירואיד. הסימון בעזרת המיפוי מאפשר איתור אופטימלי של הגידול, וזאת במטרה למזער את היקף הניתוח הנדרש, ולאפשר קביעה של דרגת התפשטות המחלה בבלוטות הלימפה.

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד