חיפושדלג על חיפוש

הפרעות תנועה בילדים

מנהלת המרפאה: ד"ר לובה בלומקין

זמני פעילות: ימי א', בין השעות 09:00-15:00

 

טלפון: 03-5028514

דוא"ל: luba.blumkin@gmail.com

מיקום: בניין מרפאות חוץ, קומה 2

למרפאה מגיעים ילדים עם בעיות מורכבות, נוירולוגיות והתפתחותיות, כאשר התמונה המרכזית של המחלה הינה הפרעה בתנועה. הבעיה יכולה להיות בהתחלת התנועה, בהפסקת התנועה או בביצוע חלק של התנועה.

 

דוגמאות להפרעות תנועה:

• דיסטוניה - פיתולי שרירים בלתי רצוניים

אטקסיה - תנועות ידיים בלתי סדירות, רעד בידיים והליכה בלתי יציבה

• מיוקלונוס - תנועות פתאומיות של חלקי גוף או הקפצות הגוף

בראדיקינזיה - תנועות איטיות מאוד

רעד - תנועות ממושכות קדימה ואחורה

• טיקים - תנועות מורכבות סטריאוטיפיות

 

הפרעת התנועה השכיחה ביותר הינה טיקים. ברוב המקרים אין צורך בטיפול תרופתי, אך במקרים של טיקים קשים וממושכים, המלווים בהפרעות התנהגות וקשיי למידה, יש מקום לטיפול תרופתי, ולאו דווקא בטיקים - אלא בהפרעת ההתנהגות הטורדנית-כפייתית, או בהפרעת ריכוז וקשב. בקרב חלק מהחולים יש צורך בטיפול פסיכולוגי, ולאחרונה ניתן לטפל בטיפול התנהגותי: habit reversal therapy - טיפול חדשני זה מוצע לבאי המרפאה.

 

ילדים עם בעיות נוירולוגיות וגנטיות מורכבות מופנים לייעוץ של מרפאת מג"ן במרכז הרפואי, אשר משלבת מומחים בתחומי נוירולוגית ילדים, מחלות מטבוליות, גנטיקה רפואית, פסיכולוגיה, תזונה, פיזיותרפיה ועבודה סוציאלית.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד