חיפושדלג על חיפוש

ספורט בריא-איך עושים את זה?

17/03/2009

"כשמדובר בבריאות אנשים לא חוסכים בדבר, לוקחים ויטמינים ותוספי מזון שונים ולעתים שוכחים שהטבע העניק לגוף יכולות של ריפוי עצמי. פעילות גופנית נכונה הינה אחד הכלים להפעלת יכולת זו, המשפיעה לטובה על מצב הרוח, משפרת את פעילות הלב והריאות, ממריצה את מחזור הדם ההיקפי, בונה ומחזקת את העצם, ומאמנת את מנגנוני  השליטה הנוירו-מוסקולרית. כדי להיכנס לפעילות זו בלי נזקים יש לעשות זאת בדרך הנכונה" - אמר ד"ר אליהו אדר – מנהל היחידה לרפואת ספורט במרכז הרפואי "וולפסון", לקראת ערב ראיונות עם מומחים מ"וולפסון" בנושא ספורט בריא, בהנחיית העיתונאי איתן דנציג, שיתקיים ביום שלישי 24.3.09, בשעה 18:00, באודיטוריום העירוני, רח' הדדי 6 בת ים. הכניסה חופשית.
ישתתפו:

* ד"ר אליהו אדר – מנהל היחידה לרפואת ספורט, ידבר על ערך הפעילות הגופנית בגיל המבוגר והתאמת סוגי הפעילות לרצונו, ליכולתו ולמגבלותיו הרפואיות של המבוגר.

* ד"ר זאב פלדברין – סגן מנהל המחלקה האורתופדית, ידבר על פגיעות ושינויים בכפות הרגליים בגיל המבוגר ומה לעשות על מנת למנוע כאבים בזמן פעילות גופנית.

* ד"ר אלכס אדלמן – מנהל השירות להחלפת מפרקים במחלקה האורתופדית, ידבר על פעילות גופנית אחרי החלפת מפרקים.

* חגית איס – מהמכון לפיזיותרפיה, תסביר איך פיזיותרפיה יכולה לשפר כושר תפקודי וספורטיבי בגיל המבוגר, באמצעות חיזוק שרירים, עבודה על שיווי משקל, ועוד.

* רעיה ביטמן – מהמחלקה לתזונה ודיאטה, תסביר איך תזונה נכונה משתלבת עם ספורט לשיפור הבריאות.

* רוני גורודזינסקי – פיזיולוג מאמץ מוסמך במדעי הרפואה, ידבר על פעילות גופנית לאוכלוסיה המבוגרת, בדיקות שיש לערוך לפני התחלת פעילות גופנית, סוגי הפעילות המומלצים ועקרונות לביצועה, ופעילות גופנית ממוקדת לשיפור גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, סוכרת ועוד.  

המראיין - העיתונאי איתן דנציג, הדגיש שמניסיונו הציבור הרחב צמא למידע רפואי,  וכאן יש לכל אחד הזדמנות לשאול את מיטב המומחים שאלות ישירות, מבלי להיזקק ל"טופס 17". 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי כיום גברה מאד המודעות לספורט וליתרונותיו גם בגיל המבוגר, ובערב ראיונות זה יש לציבור הזדמנות ללמוד ממומחים כיצד לעשות זאת נכון וליהנות מיתרונות הספורט מבלי להינזק.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד