חיפושדלג על חיפוש

פרופסורה לד"ר יאיר למפל

פרופסורה לד"ר יאיר למפל

פרופ' למפל הוא מומחה בעל שם בתחום הטיפול בשבץ מוחי ועוסק במחקרים בעלי חשיבות בתחום, כשאחד ממחקריו אף נחשב בעולם לפריצת דרך בטיפול באירועים של שבץ מוחי חריף, ב-24 השעות הראשונות לאירוע, באמצעות תרופת אנטיביוטיקה מינוציקלין. 

פרופ' למפל אמר שתחום הנוירולוגיה נמצא בפתחו של עידן חדש בראש ובראשונה בהיבט של שבץ מוחי, כשכבר הוכנסו לסל תרופות חדשות שעשויות לשפר משמעותית את הטיפול בשבץ המוחי ולהפחית את אחוזי התמותה. 

במחלקה לנוירולוגיה ב"וולפסון" שמסונפת לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, משתתפים הרופאים במספר מחקרים בינלאומיים שעשויים לקדם את מניעת השבץ המוחי ולעצור את התהליכים של מחלת האלצהיימר. 

למחלקה לנוירולוגיה בביה"ח יש מספר מרפאות שמשרתות ציבור גדול הן מהאזור והן מרחבי הארץ כמו: המרפאה למחלות עצב-שריר שהיא המובילה בארץ, מרפאה לטרשת נפוצה, מרפאה להפרעות תנועה, מרפאת סחרחורת ועוד. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך על ההכרה האקדמית לה זכה פרופ' למפל שמרבה לעסוק במחקרים חשובים, לצד פיתוח מרכז לטיפול חדשני בשבץ מוחי וניהול המחלקה לנוירולוגיה. ד"ר ברלוביץ הוסיף: "אין ספק כי המחלקה לנוירולוגיה נמנית עם מוקדי המצוינות ב"וולפסון" ולפרופ' למפל תרומה משמעותית לכך".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד