חיפושדלג על חיפוש

צילה וידברג - הנציגה שלנו בניו יורק

17/08/2008
צילה וידברג

צילה וידברג - עובדת סוציאלית באגף המיילדות וסגנית מנהלת השירות לעבודה סוציאלית, נבחרה למחזור 2008 של תוכנית החילופין בין שירותי העבודה הסוציאלית של משרד הבריאות בישראל לבין ביה"ח "הר סיני" בניו יורק, לקידום ופיתוח מנהיגות עובדים סוציאליים בתחום הבריאות.  

התוכנית של ביה"ח "הר סיני" משלבת 2 עובדים סוציאליים מישראל ו-2 מאוסטרליה, בעלי פוטנציאל ניהולי ומקצועי כאחד, עם התמחות ספציפית באחד התחומים כמו: ילדים, אונקולוגיה ועוד, ובנוסף עוסקים בניהול פרוייקטים, הדרכת עובדים ופיתוח תכניות קהילתיות בראייה רב מערכתית. 

צילה וידברג פיתחה מודל של שחרור תינוק אחרי אישפוז ממושך בפגייה, תוך עירוב גורמים מקצועיים מהקהילה, במטרה להקל על משפחת היילוד ולאפשר להם מעבר חלק לחיים בבית. כמו כן וידברג היתה בין מקימי המרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית ב"וולפסון", וכל השנים ממשיכה במעורבות גדולה הן בטיפול השוטף בנפגעים והן בהתוויית המדיניות של המרכז והפצתה לגורמים בקהילה. מרכז זה ב"וולפסון" מהווה מודל להקמת מרכזים נוספים לטיפול בנפגעי תקיפה מינית בארץ. 

סימה אורן - מנהלת השירות לעבודה סוציאלית ב"וולפסון" אמרה שהיא מאוד מעריכה את היכולות של וידברג ואת הראייה הרב-מערכתית שלה. אורן רואה את השתתפותה של וידברג בתוכנית החילופין היוקרתית, כהזדמנות לחשיפתה לתוכניות עבודה חדשניות מהמתקדמות בעולם, מתוך כוונה ליישם אותן ב"וולפסון" לטובת המטופלים. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל "וולפסון" אמר שהוא גאה על הבחירה בצילה וידברג לתוכנית החילופין, והוסיף כי היא בוודאי לא רק תילמד אלא גם תוכל לתרום שם מהידע הייחודי שצברה בפעילותה ב"וולפסון" ומהמודלים שפיתחה, שיש בהם עניין גם מחוץ לגבולות ישראל. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד