חיפושדלג על חיפוש

יש חיים לאחר שבץ מוחי

15/07/2008

עמותת "נאמן" לנפגעי אירוע מוחי, והמחלקה לנוירולוגיה במרכז הרפואי "וולפסון", קיימו יום עיון פתוח לציבור, ללא תשלום, בנושאים הקשורים לחיים אחרי שבץ מוחי ומתן כלים לנפגעים ולבני משפחותיהם להתמודדות עם האתגרים, ביום שישי 25.7.08, במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון.

על סדר היום היה:

ברכות פנינה רוזנצוויג - מנכלי"ת עמותת "נאמן".
שבץ מוחי מהו, על מניעה ושיקום     ד"ר יאיר למפל, מנהל המחלקה הנוירולוגית ב"וולפסון".
כלים להתמודדות עם השלכות המחלה על המשפחה כולה   צילה בן נחום, נוירופסיכולוגית שיקומית "היחידה הנוירופסיכולוגית לטיפול ושיקום".
יש חיים ויש סקס אחרי אירוע מוחי ד"ר רפי חרותי, מנהל מרפאה לשיקום מיני במרכז רפואי "רעות"
שמירה על הישגי השיקום ד"ר יאיר למפל
פאנל פתוח בו הצוות ענה על שאלות הקהל .

ד"ר יאיר למפל - מנהל המחלקה הנוירולוגית ב"וולפסון" עמד על חשיבות יום העיון שבא להבהיר לנפגעי שבץ מוחי ולבני משפחותיהם, כי ניתן לשפר את איכות חייהם ולמנוע אירוע מוחי חוזר. 

פנינה רוזנצוויג - מנכלי"ת עמותת "נאמן" דיווחה כי בישראל יותר מ-100 אלף חולי שבץ מוחי, אליהם מתווספים מדי שנה כ-15 אלף איש, כשגיל הנפגעים הולך ויורד מדי שנה. רוזנצוויג הוסיפה כי עמותת "נאמן" מקימה ומנהלת מועדונים לנפגעי שבץ מוחי ברחבי הארץ. באזור המרכז יש מועדונים בחולון, תל אביב ופתח תקוה, וכן מקימים קבוצות תמיכה. טלפון העמותה: 077-4665213. 

ד"ר למפל ציין את חשיבות הטיפול המהיר, כדי למנוע אירוע מוחי או למזער את הנזקים ממנו, ומנה את הסימנים המחשידים שהופעת אחד או יותר מסימנים אלה, מחייבת פנייה מיידית לביה"ח:  חולשה או חוסר תחושה פתאומי ביד או ברגל או באחד מצידי הגוף, טשטוש פתאומי בראייה, הפרעה בדיבור, בלבול וקושי בהבנה, איבוד שיווי משקל או קואורדינציה, סחרחורות וכאב ראש חמור ללא סיבה – כל אלה הם סימנים מחשידים שיכולים לבשר על שבץ מוחי. ב"וולפסון" משתמשים בתכשיר חדיש T-PAלהמסת הקריש, שהוכח כיעיל אך ורק אם הוא ניתן תוך 3 שעות מתחילת האירוע.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד