חיפושדלג על חיפוש

בעלי צרכים מיוחדים מהקהילה משתלבים בעבודה בבית החולים

צעירים בעלי צרכים מיוחדים - חלקם תלמידים במסגרת תוכנית הלימודים שלהם וחלקם בוגרים במסגרת שירות לאומי, משולבים בעבודה במרכז הרפואי "וולפסון", לשביעות רצון שני הצדדים.

9/03/2008

האחות שושי רון - אחראית "אספקה סטרילית" בביה"ח, שבמחלקתה יש מספר תלמידים ובוגרים העוסקים בעבודות אריזה, ביניהם הלוקים בהפרעות קשב וריכוז, שיתוק מוחין ועוד, סיפרה שהם השתלבו כחלק מהצוות, משתתפים בכל האירועים של העובדים, והעבודה במחלקה תורמת לתחושת השייכות שלהם ולחיזוק ביטחונם העצמי. היא הוסיפה שכאשר מישהו מהם נעדר מעבודתו, חסרונו ממש מורגש. המחלקה לאספקה סטרילית אף זכתה בתעודת הוקרה מטעם אגף שיקום נוער בת"א: "על הנכונות להירתם לתהליך השיקום ולאפשר תהליך של העצמה. על התמיכה והיחס החם, על הסבלנות, הסובלנות וההשקעה". 

יעל אושר - אחות אחראית של מחלקת הפגים, סיפרה על צעירים בעלי צרכים מיוחדים במחלקתה, העוסקים בשליחויות, עבודות מזכירות, קבלת קהל, תוך כדי פיקוח וליווי צמוד של הצוות. הם למדו כיצד לענות לטלפון, לעמוד בלוח זמנים, לפנות לקהל, לשמור על סודיות ולגלות אחריות, פיתחו שייכות ומסירות רבה למחלקה וגאים מאוד בעבודתם. אושר אמרה כי עובדים אלה תורמים רבות למחלקה והצוות מקבל אותם בהמון אמפתיה. 

ציפי גפני - מפקחת במשרד אחות ראשית של צוות פרה-סיעודי, שיבחה את המוטיבציה הגבוהה של העובדים בעלי הצרכים המיוחדים ואת חיזוק ביטחונם העצמי, זאת בגלל שהעובדים ב"וולפסון" מאמינים בהם ומאפשרים את שילובם בעבודה כאנשים עצמאים. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי ביה"ח רואה חשיבות רבה בקשר עם הקהילה וציין כי בשילוב בעלי צרכים מיוחדים ב"וולפסון" שני הצדדים יוצאים נשכרים - ביה"ח נהנה מעזרתם, והצעירים הללו יוכלו, בזכות שירותם, להשתלב במעגל העבודה.    

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד