חיפושדלג על חיפוש

סוכרת-גילוי מוקדם

מרפאת הסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון", בניהולו של ד"ר חוליו ויינשטיין- נשיא האיגוד הישראלי ד"ר חוליו ויינשטייןלסוכרת, החלה ביישום תוכנית חדשנית וייחודית לחשיפה מוקדמת של מחלת הסוכרת וביצירת תשתית רפואית מובילה בהתמודדות עם המחלה.  

במסגרת תוכנית א.ס.א (איזון סוכרת באישפוז), רכש "וולפסון", עבור כל מחלקה בביה"ח, גלוקומטרים מוסדיים, אשר באו להחליף את מכשיר הגלוקומטר האישי שעימו בודקים החולים  את רמות הסוכר בדם. מכשירי הגלוקומטר המוסדיים חזקים יותר ומספקים תוצאות אמינות יותר, עקב כיול תכוף והפעלה ע"י מומחים בלבד עם קוד אישי. התוצאות אשר מתקבלות בבדיקה נשמרות ומועברות ישירות למאגר הנתונים של ביה"ח ומצטרפות לשאר הנתונים הקיימים כבר על החולה, על מנת לתת תמונה אמינה ורחבה יותר על מצבו.  

טכנולוגיה זו מהווה מכשיר בקרה, שבאמצעותו יכול הצוות הרפואי לעקוב מקרוב ולקבל תמונה כוללנית על רמות הסוכר במחלקות ביה"ח השונות. במידה ומתגלה רמת סוכר גבוהה או נמוכה במחלקה מסוימת, יכולים הרופאים להורות על טיפול הולם. 

במסגרת התוכנית החדשה, בטרם שחרור חולה מביה"ח אשר התגלתה אצלו רמת סוכר גבוהה בדם לראשונה בחייו, הוא נפגש עם אחות "נאמנת סוכרת", אשר הוכשרה לכך במיוחד, כדי לוודא שהוא לא ישוחרר לביתו מבלי שידע כי הוא חולה בסוכרת וכדי להדריכו כיצד לטפל במחלה. בנוסף, מקבלים החולים זימונים למרפאת הסוכרת בביה"ח, שאינה כרוכה בתשלום, גם לאחר שחרורם, כדי להמשיך לעקוב אחרי רמת הסוכר. 

ד"ר חוליו ויינשטיין אמר, כי התוכנית הייחודית שמופעלת ב"וולפסון", יכולה לחשוף את הסוכרת בשלבים מוקדמים, מה שמאפשר מתן כלים טובים יותר להתמודדות איתה ומניעת הופעת הסיבוכים הקשים שלה. הסוכרת היא מחלה שכיחה, אולם מסיבות היסטוריות ורפואיות, בתי חולים נוטים שלא לתת לה את המקום הראוי. לצערנו, רבים הם אלה אשר למרות שרמות הסוכר בדמם אינן תקינות, לא זוכים לכל התייחסות לכך וזאת באה לתקן התוכנית החדשנית.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד