חיפושדלג על חיפוש

בוטוקס - לא רק לקמטים

שימוש בבוטולינום טוקסין בתחומי רפואה שונים, הוא נושא הסימפוזיון שיערך ביום שני 21.1.08, בשעה 19:00, ומיועד לרופאי משפחה.

כיום מוכר השימוש בבוטולינום טוקסין, בקרב הציבור הרחב, בתחום הרפואה האסתטית (הזרקות בוטוקס), לצורך טיפול בקמטים שהמקור שלהם הוא בתנועות הבעה (מימיקות). אולם הבוטולין טוקסין הוא חומר יעיל לטיפול גם בתחומי רפואה נוספים. מטרת הסימפוזיון היא לעורר את מודעות ציבור הרופאים לאפשרויות הטיפול השונות שמציע כיום הבוטולינום טוקסין.  

את הסימפוזיון תפתח ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ – מנהלת המרפאה להפרעות תנועה, בהרצאה על השימוש בבוטולינום טוקסין בהתמודדות עם הפרעות תנועה. ההרצאה תעסוק בתחליף של הבוטולינום טוקסין לנטילת תרופות כנגד הפרעות תנועה, ע"י הזרקה של החומר אחת לשלושה חודשים, כגון: שריר הפנים, הצוואר והגפיים, לאחר פגיעה במערכת העצבים המרכזית מסיבות שונות כגון: אירוע מוחי, תאונות ועוד.

נקודות הזרקה להזעת יתר נקודות הזרקה

ד"ר אלכסנדר ציביאן – אורולוג בכיר - ידבר על שימוש בבוטולונים טוקסין במחלות שלפוחית השתן (אי-שליטה על השתן). 

ד"ר ישי רון – מנהל היחידה לתנועתיות מערכת העיכול ב"וולפסון", ידבר על השימוש בבוטולינום טוקסין כתחליף לפרוצדורות ניתוחיות או תרופות, שאינן תמיד יעילות ואף לא תמיד מתאימות לכל סוגי החולים, בהתמודדות עם הפרעות בדרכי העיכול, כגון: התכווצות שרירי פי הטבעת מה שגורם לעצירות קשה.

ד"ר חיים פלקסמן – מנהל היחידה להפרעות בליעה ב"וולפסון" ידבר על השימוש בבוטולינום טוקסין כתחליף לניתוחים, בהתמודדות עם הפרעות קול ובליעה, כגון: התכווצות מיתרי הקול מה שגורם לצרידות.

את הסימפוזיון תחתום ד"ר מרינה לנדאו ממרפאת העור , אשר תסקור את השימושים בבוטולינום טוקסין ברפואה האסתטית.

ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ הסבירה שבוטולינום טוקסין הוא חומר חלבוני המופרש ע"י חיידק הבוטולינום וגורם לשיתוק מהיר של השרירים. תכונה זו מנוצלת לשימושים יעילים - כאשר מזריקים חומר זה בריכוז נמוך מאד, שאינו מסוכן לבריאות, ניתן בעזרתו לטפל בהתכווצויות מוגזמות ובלתי רצוניות של השרירים ע"י גרימת שיתוק חלקי וזמני של השריר הפעיל מדי.

ד"ר אנקה אמרה, כי החשיבות של הסימפוזיון הוא בחשיפת הציבור המקצועי לשימושים השונים שהטיפול בבוטולינום טוקסין יכול להציע במגוון רחב של תחומים ויש בו כדי להוות אלטרנטיבה אמיתית לטיפולים התרופתיים והניתוחיים הקיימים כיום.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד