חיפושדלג על חיפוש

השתלמות ארצית לפדיקוריסטיות

4/11/2007

ביקוש רב להשתלמות ארצית לפדיקוריסטיות, מטעם האגודה הישראלית לסוכרת ובחסות המרכז הרפואי "וולפסון", בנושא כף רגל סוכרתית, שנפתחה בימים אלה ב"וולפסון". 

ד"ר דן צין – אורתופד בכיר האחראי על הקורס ותכניו, הסביר כי הפדיקוריסטיות באות במגע יום יומי עם חולי הסוכרת וחשוב להקנות להן ידע נרחב בנושא כף הרגל הסוכרתית, הן כדי שתוכלנה להדריך את החולים כיצד לטפל נכון בכף הרגל והן כדי שתוכלנה לזהות בעיות הדורשות התייחסות מיוחדת, כגון זיהום או נמק. ד"ר צין הוסיף, כי הכוונה היא להגביר, באמצעות הפדיקוריסטיות, את מודעות החולים לשמירה על כף הרגל למניעת סיבוכים.  

בהשתלמות הזו, בת חמישה מפגשים של יום בשבוע, משתתפות 20 פדיקוריסטיות מכל הארץ. הן לומדות מושגי יסוד על מחלת הסוכרת וסיבוכיה, ובעיקר על הבעיות האופייניות למחלה בכפות הרגליים, כגון הפרעות באספקת הדם והפרעות עצביות. דגש מיוחד ניתן לאפשרויות מניעת הסיבוכים ברגליים ע"י התנהגות נכונה של החולים והמטפלים. בנוסף, ניתנת סדנא מעשית כיצד יש לבצע בדיקה של כף הרגל וכיצד יש לטפל בה נכון..

ד"ר זאב פלדברין – מנהל היחידה של כף רגל סוכרתית במחלקה האורתופדית  אמר, שמחלת הסוכרת הינה הגורם העיקרי המביא לקטיעה של גפיים תחתונות בחברה המערבית, לא כולל תאונות. בארץ מבצעים יותר מ-1,000 קטיעות בשנה על רקע מחלת הסוכרת. ביחידה ב"וולפסון" הצליחו להוריד את שיעור קטיעות הגפיים בצורה דרמטית – עד 50%(!) על ידי שימוש במיטב האמצעים הטכנולוגיים, שיטות חדשניות ומתן טיפול רב-תחומי ע"י צוות מיומן. 

ד"ר פלדברין ציין, כי הסוד בהקטנת מספר קטיעות הגפיים התחתונות כתוצאה מסיבוכי מחלת הסוכרת נעוץ, בנוסף לפעילותה של יחידת כף רגל רב-תחומית ייחודית, גם בחינוך החולים בקהילה,  כאשר לפדיקוריסטיות יש חלק חשוב בכך.

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. מירב (5/03/2018 21:00:48)
בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד