חיפושדלג על חיפוש

רופאי ילדים התנדבו לטפל בפליטי דארפור וסודן

9/07/2007

ד"ר אריה לוין – מנהל היחידה לגסטרו-אנטרולוגיה ילדים יצר קשר עם ארגון "רופאים למען זכויות אדם" ותיאם איתם את הטיפול. תשעה רופאים מ"וולפסון" הצטרפו ליוזמתו הברוכה של ד"ר לוין: פרופ' עמי באלין – מנהל מחלקת הילדים, פרופ' אלי סומך – מנהל חטיבת הילדים, ד"ר אירית תבורי – פגייה, ד"ר קרן שגיב – מחלקת ילדים, ד"ר רחלי שיאון – מחלקת ילדים, ד"ר מיכל שטיין – יחידה למחלות זיהומיות ילדים, ד"ר יצחק קונפינו – מנהל יחידת עור ילדים, ד"ר ז'קלין קומרסקה – מיון ילדים, ד"ר דורית אטר – ריאות ילדים. אל רופאי "וולפסון" הצטרף ד"ר פיינמן – גינקולוג מביה"ח מאיר בכפר –סבא, וסטודנטים לרפואה מביה"ס לרפואה באוניברסיטת באר-שבע.

הרופאים יורדים לבאר-שבע אל המקומות בהם משכנים את הפליטים ובודקים אותם ואת ילדיהם. ד"ר לוין סיפר שמאחר והיה רופא משפחה בעברו, אין לו בעיה לטפל בגדולים ובקטנים. הילדים סובלים ממחלות זיהומיות שגרתיות כמו מחלות ריאה, דלקות אוזניים, אסטמה, אנמיות קשות, צהבת, מחלות עור מדבקות. המבוגרים סובלים מאנמיה, דלקות ריאות, סוכרת, מחלות לב, אחרי שנים של הזנחה רפואית ורבים מהם חבולים ופצועים מהמכות שהחיילים המצרים היכו אותם.

ד"ר לוין אמר שהוא שמח מאוד על ההיענות המיידית של חבריו מביה"ח "וולפסון" שהתגייסו ברצון. הוא הוסיף כי יש לזכור כי הפליטים הללו הם גם בני אדם הנמצאים במצב קשה – נפשית, בריאותית, כלכלית וחברתית. הוא סיפר כי קיבל חינם תרופות מחברות תרופות וכן פניות של אזרחים רבים וטובים המוכנים לסייע וזה בהחלט מחמם את הלב.

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר שהוא גאה ביוזמה וברוח ההתנדבות של רופאי מחלקת הילדים בביה"ח, ובגילויי האנושיות שלהם והוסיף כי הוא מחזק את ידיהם בעשייתם החשובה והברוכה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד