חיפושדלג על חיפוש

התאמה והתנסות במכשירי שמיעה

26/06/2007

במכון להפרעות בתקשורת של מחלקת אף-אוזן-גרון במרכז הרפואי "וולפסון", פועל שירות להתאמת מכשירי שמיעה. מטופלים, אשר מצבם השמיעתי מחייב התאמת מכשיר, מתקשים לרוב להגיע להחלטה בנושא רכישתו, בשל ההיצע המגוון וכן טווח המחירים הרחב.

השירות מיועד לכל הגילאים. אין צורך בהפניה רפואית. התשלום נעשה ע"י התחייבות כספית מקופת החולים, או ישירות למכון:  176 ש"ח.

טל' לבירורים, במכון להפרעות בתקשורת:  03-5028629

בישראל יש כ - 700,000 כבדי שמיעה, כ - 20% מהם משתמשים במכשיר שמיעה. מדי שנה נמכרים בישראל כ - 15,000 מכשירי שמיעה. במטרה לעזור למטופלים לקבל החלטה על רכישת המכשיר המתאים ביותר עבורם, השירות מאפשר התנסות במכשירי שמיעה שונים, מתוצרת כל החברות המובילות בעולם. מכיוון שבית החולים "וולפסון" איננו מוכר את המכשירים, התאמת מכשיר השמיעה מתייחסת רק לשיקולים מקצועיים ולמתן המלצת ההתאמה הטובה ביותר עבור המטופל, ללא שיקולים כלכליים נלווים.  

ד"ר יהודה רוט – מנהל מחלקת א.א.ג.- הסביר שבתהליך ההתאמה, המטופל עובר בירור שמיעתי מלא, הניתן על ידי קלינאית תקשורת בכירה, ואשר כולל בין היתר הסבר מפורט על עולם מכשירי השמיעה, הזדמנות להתנסות במספר מכשירים, מדידות ממוחשבות של פעילות המכשירים השונים באוזניו של הנבדק,  וכן מתן תשובות לשאלות המטרידות את המטופל. בסיום התהליך מופנה המטופל למספר סוכנויות של  מכשירי שמיעה, כאשר הוא מצויד במכתב המפרט את נתוני המכשיר המתאים ביותר עבורו.  

דוגמא לחשיבות השירות נמצא במקרה של ל', אשר הרכיבה מכשיר שמיעה מתקדם באוזן ימין. הגב' הגיעה למכון לאחר שנואשה מהשימוש במכשיר. בעקבות בירור מלא נמצא, שהאוזן המתאימה יותר למכשיר היא דווקא אוזן שמאל, והסבת המכשיר לאוזן זו שיפרה את שמיעתה.  

לאחרונה החל המכון לתת ייעוץ גם לנכי צה"ל בנושאים של התאמת מכשירי שמיעה וטנטון. 

 

 

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד