חיפושדלג על חיפוש

יום המחקר השנתי

24/06/2007

יום המחקר השנתי ע"ש ד"ר דוריאן פאול ז"ל התקיים השנה לראשונה במשותף הן לרופאים והן לאחיות, ביום רביעי 30.5.07, באולם ההרצאות של ביה"ח. הזוכים שנה:


משמאל לימין: פרופ' ר.צימליכמן- מנהל פנימית ו', ד"ר ח. שירין- מנהל פורום המחקר, ד"ר א.בר-חווה-נשים, ד"ר ו.ויצלינג וד"ר ר.תובר-מכון הלב, ד"ר רות חנך, פנימית ד', יבגני פרודין-טפול נמרץ כללי,  ל.ריחני-מנהלת סיעוד, ש. יונה-אורולוגיה/א.א.ג., ד"ר י. ורדי וד"ר ח. עיד- מכון גסטרו, ד.אבשטיין-פגים, ד"ר י. ברלוביץ-מנהל בה"ח, ד"ר מ.ווב-מכון לדימות, שלמה רכט- יו"ר עמותת הידידים

שימוש חדשני במכשיר האולטרא-סאונד מאפשר, בבדיקה זמינה, בלתי פולשנית וללא קרינה, לגלות את אחוז השומן בכבד בשלב מוקדם, אפילו כאשר כמות השומן עדיין נמוכה יחסית, מה שמאפשר למנוע התפתחותן של מחלות כבד קשות.
עבודה זו של ד"ר מיוריאל ווב מהמכון לדימות, נבחרה למקום הראשון מבין 8 עבודות מחקר מצטיינות, שנבחרו מתוך סה"כ -54 עבודות שהוגשו ע"י רופאי בית החולים. 

בדיקת הידע של הצוות הרפואי – רופאים ואחיות, לגבי המותר והאסור בריסוק תרופות, כאשר יש מטופלים המתקשים בבליעת תרופות אך לא כל תרופה מותרת לריסוק עקב השפעות לא רצויות – מחקר זה שערכה גב' שמחה יונה – אחות אחראית של מחלקת אף, אוזן וגרון והמחלקה האורולוגית, נבחרה למקום הראשון מתוך 3 עבודות מחקר מצטיינות מתחום הסיעוד. 

גב' לידיה ריחני – מנהלת שירותי הסיעוד אמרה שזוהי הפעם הראשונה בה יום המחקר משותף לרופאים ולאחיות, מה שמלמד על הפרייה מקצועית הדדית ושיתוף פעולה ביניהם. לדבריה, יום המחקר מהווה שיא שנתי בעשייה האקדמית-מחקרית של הסיעוד בביה"ח. 

יום המחקר נפתח בקטעי שירה מתקופת הרנסנס שבוצעו ע"י קבוצת "א-קפלה" מתוך המקהלה הקאמרית של רמת-גן בניצוחה של חנה צור. בתמונה: הקביצה, שאחד מחבריה הוא ד"ר אמיר טנאי, מנהל היחידה לאימונולוגיה קלינית  (השני משמאל)

דברי ברכה נשאו

- ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון".

- פרופ' ראובן צימליכמן – מנהל מחלקה פנימית ו' ב"וולפסון" וסגן דיקן וראש  ביה"ס ללימודי המשך, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב.

- פרופ' רמי רחמימוב – המדען הראשי של משרד הבריאות. 

ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שעל שמו נערך יום המחקר, היה רופא מחולון שהוריש את עזבונו לטובת מחקר בביה"ח "וולפסון". חלוקת הפרסים לעבודות המצטיינות ברפואה ובסיעוד תתקיים בהשתתפות ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז, מר שלמה רכט – יו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי, גב' הדה פנאוס – נציגת העיזבון של ד"ר דוריאן פאול ז"ל, גב' לידיה ריחני – מנהלת שירותי הסיעוד.

הרצאת האורח של פרופ' יואל דונכין מהמרכז הרפואי הדסה עין כרם, תהיה בנושא: מדוע השופט בדימוס מהווה איום על מערכת הבריאות. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון", אמר שהמחקר הרפואי מהווה בסיס חשוב לפעולות המרכז הרפואי וכי בכוונתו לעודד את הצוות הרפואי לעסוק בו, בנוסף לטיפול בחולים, כי רק בדרך זו ניתן לקדם את רמת הטיפול הרפואי בצורה משמעותית ולהכניס בו חידושים. לדבריו, המחקר ימשיך להוות מרכיב חשוב בפעילות של ביה"ח "וולפסון".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד