חיפושדלג על חיפוש

הזהרו מחלב

17/05/2007

יותר מ – 70% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל, סובלים מחוסר באנזים הלקטאז שמפרק חלב ולכן, לקראת חג השבועות, מזהיר ד"ר ישי רון – מנהל היחידה להפרעות בתנועתיות מערכת העיכול , מהפרזה באכילת מוצרי חלב או בשתיית חלב, מחשש לכאבי בטן, נפיחות ושלשולים. 

ד"ר רון הסביר כי בחלב וברבים ממוצריו יש תכולה גבוהה של לקטוז - סוכר החלב, שאינו נספג במערכת העיכול אצל מי שחסרים את אנזים הלקטאז המפרק אותו. בהגיע סוכר החלב למעי הגס הוא מפורק ע"י חיידקי המעי וגורם לסימפטומים האופייניים. ד"ר רון ציין כי ניתן לאכול גבינות צהובות, גבינת קוטג', חלב דל לקטוז וחמאה, שבהם תכולת הלקטוז היא נמוכה וכן יוגורטים המכילים אנזימים שמייצרים את אנזים הלקטאז עבורנו. מומלץ לאכול את מוצרי החלב עם מאכלים אחרים כדי למנוע, במידת האפשר, את הופעת הסימפטומים.  

ד"ר רון ציין שפרט להימנעות ממוצרי חלב, קיים גם תחליף של אנזים הלקטאז כתוסף מזון (כמו: לקטזין או לקטאייד), מה שיכול להקל על האנשים ולאפשר להם ליהנות מאכילה (מדודה) של מוצרי חלב בחג.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד