חיפושדלג על חיפוש

יום עיון פתוח לציבור על טרשת נפוצה

14/03/2007

המחלקה לנוירולוגיה במרכז הרפואי "וולפסון", בשיתוף עם האגודה הישראלית לטרשת נפוצה, יקיימו יום עיון על טרשת נפוצה עם מומחי "וולפסון". זהו יום עיון הפתוח לציבור (אך יש להירשם מראש במשרדי האגודה, בטל': 03-5377002) והוא יתקיים ביום חמישי  22.3.07, בשעה 17:00, באולם ההרצאות של ביה"ח "וולפסון" בחולון.

בתכנית:

דברי פתיחה וברכה ד"ר יאיר למפל, מנהל בפועל של המחלקה הנוירולוגית
טרשת נפוצה – עדכונים וחידושים, טיפולים חדשים ומחקרים עתידיים ד"ר רונית  גלעד, מנהלת המרפאה לטרשת נפוצה
סחרחורת בטרשת נפוצה שקיימת בשכיחות גבוהה בחולים אלה ודרכי הטיפול בה ד"ר אברהם רפופורט, מנהל המרפאה לסחרחורת
הפרעות שינה בחולי טרשת שכוללת מצבי דום נשימה והפרעות תנועה בשינה, אבחון וטיפול ד"ר מריאטה אנקה, מנהלת המרפאה להפרעות תנועה
הפרעות קשב וריכוז בחולי טרשת שנפוצות גם בקרב מבוגרים, יפורטו המבחנים    הנוירו-פסיכולוגיים לאבחון ודרכי הטיפול ד"ר לובה בלומקין, נוירולוגית ילדים
(כל אחד מהמומחים של "וולפסון" יאפשר שאלות מהקהל)
הערך המוסף של השתתפות חולי טרשת נפוצה בקבוצות תמיכה ותרומתן להעלאת איכות החיים של המשתתפים אסנת שיזף, עובדת סוציאלית
פעילויות האגודה הישראלית לטרשת נפוצה לרווחת החולים ובני משפחותיהם ג'נין ווסברג, מנכ"ל האגודה

ד"ר רונית גלעד – מנהלת המרפאה לטרשת נפוצה ב"וולפסון", הסבירה שטרשת נפוצה הינה מחלה כרונית קשה הפוגעת במערכת העצבים המרכזית, החל מפגיעה בראייה ובגפיים ועד לשיתוק מלא. המחלה מאובחנת בד"כ בצעירים ומספר הנשים הלוקות במחלה גדול פי שלוש ממספר הגברים. לדברי ד"ר גלעד, מטרת יום העיון לאפשר לחולי טרשת נפוצה, תושבי המרכז, להתעדכן לגבי שירותים, חידושים ושיטות התמודדות ייחודיות, העומדים לרשות החולים במרכז רפואי "וולפסון", ומסייעים להם לנהל אורח חיים תקין ככל הניתן. ד"ר גלעד ביקשה לציין כי במסגרת המרפאה לטרשת נפוצה ב"וולפסון" מתקיימות פגישות של חולים עם עובדות סוציאליות בפגישות אישיות או במסגרת קבוצות תמיכה. 

ג'נין ווסברג – מנכ"ל האגודה הישראלית לטרשת נפוצה, אמרה כי יום העיון הוא עוד חוליה בשרשרת הפעילויות המגוונות של האגודה, ששואפת לספק את התמיכה והטיפול הנחוצים לחולים ולהגביר את המודעות הציבורית למחלה. היא ציינה כי יום העיון מתקיים בחסות חברות התרופות: טבע, מדיסון פארמה, סרונו ישראל ושרינג. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד