חיפושדלג על חיפוש

סדנאות לירידה במשקל לילדים ובני נוער

היחידה לסוכרת במרכז רפואי "וולפסון" בחולון, פותחת קבוצות לירידה במשקל לילדים בגילאי 8-10, לבני נוער בגילאי 11-16, שתחלנה לפעול ביום שני 1 בינואר 2007 ב"וולפסון", ותימשכנה שלושה וחצי חודשים. 

לקראת פתיחת הסדנאות יתקיימו מבחני התאמה לסדנאות: הילדים והמתבגרים יעברו הערכה ע"י דיאטנית ופסיכולוגית לבדיקת הנתונים והמוטיבציה. 

הסדנאות שיתקיימו פעמיים בשבוע, יכללו:

 • פעילות גופנית עם מאמנת הכושר עדי אלופי, כאשר הפעילות מותאמת במיוחד לילדים ולמתבגרים עם עודף משקל, שבד"כ מתרחקים מכל פעילות גופנית
 • פגישות עם הדיאטנית המוסמכת נעמי מור, שתלמד את עקרונות התזונה הנכונה ותדריך לשינוי הרגלי אכילה, למידת קריאת תוויות מזון, בישול ארוחות בריאות וטעימות ועוד
 • פגישות עם הפסיכולוגית אסתר מימון, מומחית לטיפול באמנות, שתקיים עם הילדים והמתבגרים פעילות אמנותית מהנה ויצירתית, שתאפשר להם לבטא את רגשותיהם ותחזק את ביטחונם העצמי. ההורים יוזמנו לשיחה פעם בחודש
 • במסגרת הסדנאות יבוצעו בדיקות דם, מעקב משקל שבועי, מדידת אחוזי השומן ועוד. כל קבוצה תכלול כ - 15 ילדים 

ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל המרפאה לסוכרת ונשיא האיגוד הישראלי לסוכרת, אמר ששמנמן זה כבר מזמן לא חמוד. כיום, מחצית מהילדים ובני הנוער עם עודף משקל מפתחים סוכרת של מבוגרים ולחץ דם גבוה, שמחישים את התפתחות טרשת העורקים, אלה דברים שהיו פעם נחלתם של בני 40 ומעלה. ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער איננה רק בעיה אסתטית וחברתית אלא גם בריאותית במובהק. עם זאת ניתן להתמודד עם הבעיה ולצמצמה במידה משמעותית, והסדנאות לירידה במשקל ב"וולפסון" באות לסייע להם להתמודד עם הבעיה, בתמיכה קבוצתית ומקצועית. 

הפסיכולוגית אסתר מימון סיפרה כי מעקב אחר ילדים שהשתתפו בסדנאות ב"וולפסון" הראה כי הם הצליחו לבסס את ביטחונם העצמי ולשפר את דימוי הגוף שלהם. ילדים אלה למדו להתמודד עם כעסים, תסכולים, בדידות ושעמום וזאת במסגרת של קבוצת תמיכה אוהדת. הם גילו ביחד את יכולותיהם לחולל שינוי בחייהם. 

למידע נוסף על הסדנאות ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור.  טל': 050-6368369

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד