חיפושדלג על חיפוש

ניתוחים בויעוד חזותי מישראל להודו

 

פרופ' אברהם גולן – ראש אגף נשים ויולדות
במרכז הרפואי  העביר בזמן אמת, בויעוד
חזותי (וידיאו קונפרס), ניתוחים אנדוסקופיים שביצע בתוך הרחם (ללא חתך חיצוני) בשלוש נשים, אל כנס רפואי בינ"ל גדול שהתקיים בסוף השבוע בהודו. זהו כנס הודי-צרפתי על גינקולוגיה אנדוסקופית, אולטרה-סאונד ופוריות, עם כ- 1,500 רופאים.


 


פרופ' גולן, שהוא מומחה מהשורה הראשונה לניתוחים גינקולוגים אנדוסקופיים, נתבקש ע"י מארגני הכנס להעביר בשידור חי מחדריהניתוח ב"וולפסון" את הניתוחים הללו עם הסברים לכל באי הכנס. 
 
הניתוח האחד היה באשה בת 51 עם דימומים קשים - כרתו לה את רירית הרחם, באשה שניה בת 42 עם שרירן (מיומה) שמילא את כל חלל הרחם וגרם לדימומים והפריע לה להרות – הוצא השרירן כולו מבלי לפגוע בדפנות הרחם, באשה שלישית בת 44 עם פוליפ גדול בחלל הרחם, שרצתה לשמר את הפוריות שלה – הפוליפ הוצא בשלמותו.  הניתוחים הללו בוצעו בהצלחה, ללא חתך חיצוני ומבלי לפגוע ברחם. לאחר מספר שעות שוחררו הנשים לבתיהן. השתתף בניתוחים ד"ר רון שגיב.
 
פרופ' גולן היה במהלך הניתוחים בקשר אודיו-ויזואלי רציף עם באי הכנס בהודו, הם שאלו שאלות וקיבלו הסברים. באי הכנס הגיבו בשביעות רצון רבה ואף ציינו כי הניתוחים היו לדבריהם "אלגנטיים".
 
פרופ' גולן ביקש להדגיש כי ניתוחים אנדוסקופיים כאלה חוסכים כריתות רחם מרובות, ובאגף נשים ויולדות ב"וולפסון" הצטברו ניסיון רב ומיומנות גבוהה בתחום.
 

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד