חיפושדלג על חיפוש

מרפאה חדשנית לטיפול בעייפות נוירולוגית

13/06/2006

המחלקה לנוירולוגיה של המרכז הרפואי "וולפסון", פתחה מרפאה חדשנית לטיפול בעייפות נוירולוגית, במסגרת מרפאות החוץ של ביה"ח, בניהולם של ד"ר יאיר למפל וד"ר רונית גלעד. 

ד"ר יאיר למפל – סגן מנהל המחלקה הנוירולוגית ב"וולפסון" הסביר שעייפות נחשבת לאחד הגורמים העיקריים לפגיעה בכושר העבודה ובאיכות החיים. עייפות שאין לה סיבה חיצונית, כשגם מנוחה איננה פותרת אותה והיא נמשכת לאורך זמן, היא מצב שזקוק לבירור רפואי. המרפאה שנפתחה, מתמקדת בעייפות הנובעת ממחלות נוירולוגיות כמו: טרשת נפוצה, פרקינסון, מחלות שרירים ושבץ מוחי, כשיותר ממחצית מחולים אלה סובלים ממנה. ד"ר למפל הסביר שהעייפות היא בעיה מרכזית המגבילה את החולים הנוירולוגים, בנוסף למוגבלות הפיזית שלהם. ההיבט הזה נדחק הצידה במשך שנים ולא זכה לתשומת הלב הראויה, לכן המרפאה לעייפות נוירולוגית ב"וולפסון" עונה על צורך אמיתי.  

ד"ר רונית גלעד הסבירה שבמרפאה בודקים את החולה כדי לאבחן את העייפות ודרגתה ולשלול דיכאון ובעיות ריכוז, הפרעות בשינה והפרעות קשב וריכוז. חולים שהוגדרו כסובלים מעייפות כרונית עוברים:

 • - בדיקות דם ייחודיות.
 • - מבחני הבנה וזיכרון.
 • - בדיקת אולטרה-סאונד של זרימת דם תוך-מוחית.
 • - בדיקה של מערכת העצבים האוטונומית.
 • - במידת הצורך משולבים בדיקה לסחרחורת וייעוץ פסיכיאטרי.  

הטיפול כולל הדרכה פיזיותראפית וטיפול תרופתי. ניתן גם לקבל טיפול בהיפנוזה. כמו כן יינתנו במסגרת המרפאה הרצאות בנושא זכויות החולה. ד"ר גלעד אמרה שלאחר הטיפול שמותאם לכל חולה, תהיה ביקורת מעקב אחר מצבו של החולה כדי לעמוד על יעילות הטיפול. 

לדברי ד"ר גלעד המרפאה בבי"ח "וולפסון" ממקדת את מירב תשומת הלב בבעיית העייפות, כדי להיטיב עם החולים בהיבט זה, במסגרת כל המחלות האחרות מהן הם סובלים. ד"ר למפל אמר שחשוב לטפל בעייפות, שפוגעת קשות בחולים הנוירולוגים, כדי לשפר את יכולתם התפקודית ואת איכות חייהם.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד