חיפושדלג על חיפוש

לאכול כדי להשאר רזה

פרופ' דניאלה יקובוביץ

למרות שהגבלה בכמות האוכל גורמת לירידה במשקל בתווך קצר, רוב האנשים השמנים נכשלים בשמירה על התוצאה לתווך הארוך. מה שמשיגה הדיאטה, משלים הרעב המתגבר כתוצאה ממנה.

במחקר שנעשה על-ידי צוות חוקרים מ"וולפסון" נבדקה קבוצה גדולה של אנשים עם משקל עודף אשר אכלו ארוחת בוקר עשירה בחלבונים ופחמימות. כתוצאה הנבדקים הרגישו שביעים זמן רב והיו מסוגלים לרזות ולא להשמין שוב.

קבוצת החוקרים כללה את פרופ' דניאלה יעקובוביץ’, ד"ר אורן פרוי, ד"ר חוליו ויינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת בבית החולים, וד"ר מונה בועז. המחברת הראשית, פרופ' דניאלה יעקובוביץ היא עולה חדשה מונצואלה,  שם היא היתה ידועה במחקרה על דיאטות הרזיה ואף פרסמה ספר בספרדית שתורגם לאנגלית בשם  Big Breakfast Diet ובימים אלו עובר תרגום גם לעברית.

מחקר זה מהווה חלום ציוני עבור פרופ' יעקובוביץ שתמיד רצתה לפרסם מאמר מדעי מישראל.  

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד