חיפושדלג על חיפוש

האם תרופה לחיזוק האון הגברי פוגעת בתפקוד המוח?

פרופ' למפל ופרופ' לורברבוים חקרו ומצאו כי נטילת התרופה ויאגרה פוגעת בתפקוד המוח של גברים שעברו שבץ מוחי. כעת הם נערכים למחקר דומה על סיאליס.

פרופ' למפל: "אני קורא לתושבי חולון, בת-ים והאזור הנמנים עם קהל היעד של המחקר, להשתתף בו ובכך לסייע בגילוי מדעי פורץ דרך, אשר תוצאותיו יסייעו לקהל גדול של גברים אשר אינם מעוניינים בהפסקת חייהם המיניים".

במהלך השבועות הקרובים ייצא לדרך מחקר חדשני ופורץ דרך בתחום הנוירולוגיה, אשר יבחן את השפעת התרופה סיאליס המסייעת בהגברת האון הגברי, על תפקוד המוח של גברים שעברו שבץ מוחי. את המחקר מובילים פרופ' יאיר למפל, מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי וולפסון ופרופ' מוטי לורברבוים, מנהל המכון לרפואה גרעינית בוולפסון. פרופ' למפל מסביר: "קיימות עדויות לפיהן תרופות להגברת האון הגברי גורמות לתופעות נלוות כגון היווצרות מיגרנה, ולכן הרופאים מעדיפים לא לתת אותן לאחר אירוע לבבי. ממחקר שערכנו לפני מספר חודשים, בו בחנו את השפעת התרופה ויאגרה על תפקוד המוח של גברים שעברו שבץ מוחי, עלה כי בקרב מטופלים שלא עברו שבץ לא היה שינו בתפקוד המוח, ואילו בקרב מטופלים שכן עברו שבץ מוחי, נמדדה ירידה בזרימת הדם באזורים הקשורים לאירוע המוחי. מסיבה זאת, אני ועמיתי פרופ' לורברבוים החלטנו לחקור את השפעת השימוש בתרופה המקבילה, סיאליס, במטרה להקל על אוכלוסייה רחבה של גברים אשר חוו שבץ מוחי ואינם מעוניינים בהפסקת חייהם המיניים". 


פרופ' למפל

פרופ' לורברבוים מוסיף: "גברים אשר ייקחו חלק במחקר, יוכלו לדעת כבר לאחר המפגש הראשון, האם נטילת סיאליס פוגעת בתפקוד המוח שלהם. באמצעות מיפוי מוח מתקדם, ביכולתנו למדוד את זרימת הדם באזורים שונים במוח, ולבחון האם מדובר בקצב זרימה תקין או איטי". לדברי פרופ' לורברבוים, אירוע כמו שבץ מוחי גורם לפגיעה ביכולתם של כלי הדם להתאים את עצמם למצב חדש, ולכן הם אינם יודעים לווסת את כמות הדם העוברת בהם.

פרופ' למפל ופרופ' לורברבוים קוראים לתושבי חולון, בת-ים וערי האזור לפנות אליהם ולהשתתף במחקר פורץ הדרך.


פרופ' לורברבוים

   

    

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד