חיפושדלג על חיפוש

יום המודעוּת לפיזיותרפיה

11/09/2011
יום המודעוּת לפיזיותרפיה

במרכז הרפואי וולפסון מציינים ביום רביעי ה-14 לספטמבר הקרוב את "שבוע המודעוּת הארצי לפיזיותרפיה", באמצעות פעילות ספורטיבית המשלבת שימוש בקונסולת המשחקים הפופולארית Wii.

המרכז הרפואי וולפסון בחר לציין שבוע זה במסגרת פעילות ייחודית אשר יזם מנהל שירות הפיזיותרפיה, אריה ליברמן. הפעילות, שמקורה בעולם "המציאות המדומה" תתקיים דווקא במטרה לעודד פעילות ספורטיבית בעולם האמיתי, בקרב המטופלים ומשפחותיהם. הפעילות תדגים בצורה אינטראקטיבית את האופן שבו פעילות גופנית משפרת את יכולת הנשימה.

הפעילות, אשר תתקיים בלובי הכניסה למרכז הרפואי וולפסון ביום רביעי הקרוב (14.9) בין השעות 10.00-14.00, תכלול שימוש חווייתי בקונסולת המשחקים Wii, כאשר כל מבקרי המרכז הרפואי וולפסון יוזמנו להתנסות במשחק ספורטיבי, אשר במסגרתו יש לעמוד על בסיס מיוחד המחובר לקונסולת ה-Wiiולבצע פעולות אירוביות פשוטות. תנועות אלה ייקלטו במכשיר, והוא יעניק למתנסים מעין משוב – חיובי או שלילי – על אופן התנועה שלהם, וכן יעלה את רמת המאמץ בהתאם ליכולתו של המתנסה.

את הפעילות ילווה צוות של פיזיותרפיסטים מהמרכז הרפואי וולפסון, אשר יעניקו למבקרים במרפאות החוץ של וולפסון הסברים בנושא החשיבות של הכנה נשימתית לפני ניתוח. בתוך כך, יינתן מענה על שאלות כגון מהי הכנה נשימתית, מתי היא נדרשת, כיצד ניתן לבצע אותה, למי יש לפנות, ועוד.  

בתמונה: מנהל שירות הפיזיותרפיה, אריה ליברמן, מדגים את השימוש במשחק (קרדיט צילום: ברק נונא).

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד