חיפושדלג על חיפוש

פורים בטוח

ד"ר אילן דלאל - מנהל מיון ילדים במרכז הרפואי "וולפסון", ושלוחת בטרם (לבטיחות ילדים) ב"וולפסון", מבקשים להזכיר כיצד לחגוג את חג הפורים בבטחה, בלי פגיעות בילדים, כדי שהחג יהיה באמת שמח. 

ד"ר דלאל סיפר כי בשנים האחרונות הגיעו לטיפול ב"וולפסון" בחג הפורים, ילדים שנפגעו מכוויות קשות עקב נפצים שהתפוצצו בידיים וגרמו לפגיעות בעיקר בפנים ובעיניים וכן מתחפושות העשויות מחומרים דליקים,  ילדים שנפגעו בעיניים מקצף שהילדים מתיזים זה על זה, וכאלה שנפגעו מצבעי חינה המשמשים לאיפור ולקעקועים, שגורמים לתגובות אלרגיות קשות המתבטאות בפריחה עורית, נפיחות וכאבים. 

מארגון בטרם נמסר כי בחג הפורים נרשמת עלייה של פי 3.5 בפניות למיון בגין כוויות, בהשוואה לשאר ימות השנה, בעיקר מחזיזים, זיקוקים, נפצים, ושאר חומרי נפץ מאולתרים, האסורים לשימוש. קפצונים/פיקות לאקדחים מנייר או מפלסטיק המותרים לשימוש, אין להחזיקם בכיס המכנסיים מחשש להתפוצצות כתוצאה ממגע כף היד וחיכוך. 

בקנייה או בהכנה של תחפושות יש לשים לב לא להשתמש בחומרים דליקים כמו: צמר גפן, נוצות וכו', ורצוי שהתחפושות תהיינה קצרות וצמודות, מחשש שתחפושת ארוכה עלולה להתלקח בבואה במגע עם מקור אש כמו נרות, תנורי חימום ועוד. 

להקפיד שלמסיכה אין שרוכים או חוטים שעלולים להיכרך סביב צוואר הילד, ושפתחי העיניים במסיכה מספיק גדולים, כך ששדה הראייה לא יוגבל. 

במשלוח מנות המיועד לילדים עד גיל 5, אין לשים מאכלים העלולים לגרום להם לחנק כמו: סוכריות, מסטיקים עגולים, אוזני המן במילוי אגוזים, בוטנים או שקדים.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד