פורים בטוח

ד"ר אילן דלאל - מנהל מיון ילדים במרכז הרפואי "וולפסון", ושלוחת בטרם (לבטיחות ילדים) ב"וולפסון", מבקשים להזכיר כיצד לחגוג את חג הפורים בבטחה, בלי פגיעות בילדים, כדי שהחג יהיה באמת שמח. 

ד"ר דלאל סיפר כי בשנים האחרונות הגיעו לטיפול ב"וולפסון" בחג הפורים, ילדים שנפגעו מכוויות קשות עקב נפצים שהתפוצצו בידיים וגרמו לפגיעות בעיקר בפנים ובעיניים וכן מתחפושות העשויות מחומרים דליקים,  ילדים שנפגעו בעיניים מקצף שהילדים מתיזים זה על זה, וכאלה שנפגעו מצבעי חינה המשמשים לאיפור ולקעקועים, שגורמים לתגובות אלרגיות קשות המתבטאות בפריחה עורית, נפיחות וכאבים. 

מארגון בטרם נמסר כי בחג הפורים נרשמת עלייה של פי 3.5 בפניות למיון בגין כוויות, בהשוואה לשאר ימות השנה, בעיקר מחזיזים, זיקוקים, נפצים, ושאר חומרי נפץ מאולתרים, האסורים לשימוש. קפצונים/פיקות לאקדחים מנייר או מפלסטיק המותרים לשימוש, אין להחזיקם בכיס המכנסיים מחשש להתפוצצות כתוצאה ממגע כף היד וחיכוך. 

בקנייה או בהכנה של תחפושות יש לשים לב לא להשתמש בחומרים דליקים כמו: צמר גפן, נוצות וכו', ורצוי שהתחפושות תהיינה קצרות וצמודות, מחשש שתחפושת ארוכה עלולה להתלקח בבואה במגע עם מקור אש כמו נרות, תנורי חימום ועוד. 

להקפיד שלמסיכה אין שרוכים או חוטים שעלולים להיכרך סביב צוואר הילד, ושפתחי העיניים במסיכה מספיק גדולים, כך ששדה הראייה לא יוגבל. 

במשלוח מנות המיועד לילדים עד גיל 5, אין לשים מאכלים העלולים לגרום להם לחנק כמו: סוכריות, מסטיקים עגולים, אוזני המן במילוי אגוזים, בוטנים או שקדים.

בר ימין
דלג על בר ימין
חדשות
דלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד