חיפושדלג על חיפוש

ערוכים טוב לאירוע ביולוגי חריג

18/01/2010
ערוכים טוב לאירוע ביולוגי חריג

המרכז הרפואי "וולפסון" ערוך היטב לטיפול באירוע ביולוגי חריג – זהו המשוב המסכם שביה"ח קיבל מכל הגורמים החיצוניים, כולל אורחים מחו"ל, בעקבות התרגיל הגדול שהתקיים בשבוע שעבר (13-14 בינואר) בהשתתפות "וולפסון" ושני בתי חולים נוספים במרכז הארץ, וכלל את פיקוד העורף, לשכת הבריאות המחוזית, קופות החולים, מד"א, משטרה, ועוד. התרגיל בא לבחון את היערכות בתי החולים למקרה של אירוע ביולוגי מבחינת הציוד, תפקוד הצוותים השונים: רפואי, סיעודי ומשקי. 

בתרגיל קיבל ביה"ח "חולים" אשר "נפגעו" באירוע ביולוגי בלתי מזוהה וטופלו ע"י הצוות הרפואי והסיעודי במיון החירום של ביה"ח, אשר הוכשר במיוחד לקליטתם. ביום הראשון לתרגיל נקלטו כ- 60 "חולים" וביום השני המקוצר כ- 30 "חולים". הצוותים היו ממוגנים בחליפות מיוחדות על מנת לאפשר להם לטפל בחולים המגיעים לביה"ח, ללא חשש להדבקה, עד לזיהויו של מחולל האירוע.  

בתרגיל השתתפו כ- 200 מעובדי "וולפסון" – צוות רפואי, סיעודי ומשקי, בפיקודו של ד"ר בובי גרוס – סגן מנהל ביה"ח והאחראי על שעת חירום, שאמר כי הם התייחסו לתרגיל ברצינות רבה ועשו את עבודתם בשני ימי התרגיל כאילו היה אירוע אמיתי (הלוואי שלא נצטרך). 

התרגיל היה חלק מכנס בינלאומי שהתקיים בארץ באותו זמן בנושא שעת חירום, ובמסגרת זו הגיעו ל"וולפסון" שתי משלחות של אורחים מחו"ל אשר קיבלו הסבר מרופאי ביה"ח על מטרת התרגיל וההיערכות לקראתו, והשקיפו על ביצועו בשטח. 

ביה"ח "וולפסון" קיבל משובים חיוביים ביותר מצד כל הגורמים החיצוניים, על ההכנות וביצוע התרגיל, כאשר כל אחד יודע את תפקידו ומבצע אותו על הצד הטוב ביותר, מה שתרם להצלחתו הרבה. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון" ביקש להודות לכל אחד ואחת מהמשתתפים בתרגיל על ההכנות, ההתייחסות הרצינית וההשקעה הרבה. ד"ר ברלוביץ ציין כי התרגיל נערך תוך שמירה קפדנית על השירות הרפואי למאושפזים בביה"ח.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד