חיפושדלג על חיפוש

חידושים בסוכרת

15/11/2009

"סוכרת היא מחלה שאיננה מתבטאת בכאבים ולכן היא יכולה לקנן זמן רב מבלי להתגלות ובינתיים לגרום לנזקים כבדים, זאת הסיבה שצריך לחפש אותה

אמר ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל היחידה לסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון", לקראת ערב ראיונות עם מומחים מ"וולפסון" בנושא: "חידושים בסוכרת כיצד להימנע-להתמודד עם נזקיה", בהנחיית העיתונאי איתן דנציג, שיתקיים ביום שלישי 24.11.09, בשעה 18:00, באודיטוריום העירוני, רח' הדדי 6 בת ים. הכניסה חופשית. 

ד"ר ויינשטיין הסביר שמי שיש לו גורמי סיכון כגון: עודף משקל, כרס, סוכרת במשפחה, לחץ דם גבוה, ערכים גבוהים של כולסטרול ושומנים בדם, אישה שהיתה לה סוכרת הריונית, וכן כל האנשים מגיל 50 ומעלה גם מי שאין לו גורמי סיכון  – כל אלה מוזמנים לעשות בדיקת סוכר בצום, כדי לגלות בשלב מוקדם ככל שניתן, סוכרת או סוכרת סמויה, מה שמאפשר לטפל ולמנוע סיבוכים עתידיים של המחלה. 

משתתפים:

*ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל היחידה לסוכרת, ידבר על חשיבות גילוי המחלה ועל חידושים בטיפול בסוכרת.

*ד"ר דני שפיץ – מהיחידה לסוכרת, ידבר על סיבוכים של המחלה, ןיביא למודעות של חולי הסוכרת שעליהם לחפש ולנטר איברי מטרה כמו: כפות רגליים, עיניים, תפקוד של כליות, לב ומוח, כדי לברר מבעוד מועד בעיות לפני שיתפתחו, מה שיקדים את ההתערבות הטיפולית וישפר את סיכויי הצלחתה. (לדוגמא: יבלת בכף הרגל לפני שהיא מתפוצצת והופכת לפצע).

* רחל שטרית – אחות ביחידה לסוכרת, תסביר את תפקיד האחות ביחידה: קבלת חולים חדשים, הדרכות, בדיקות דם, הסברים על תופעות לוואי, הזרקות וטיפולים.

* נעמי מור – דיאטנית קלינית ביחידה לסוכרת, תדבר על עקרונות התזונה לסוכרתיים: אכילה מסודרת של 3 ארוחות ביום וארוחות ביניים, הימנעות מסוכרים פשוטים, העשרת התפריט בסיבים תזונתיים, מזונות מומלצים לסוכרתיים, ירידה במשקל, פעילות גופנית.

* אסתר מימון – פסיכולוגית קלינית מהיחידה לסוכרת, תדבר על הפן הרגשי של חולי הסוכרת ודרכי ההתמודדות שלהם עם המחלה. 

המראיין - העיתונאי איתן דנציג, הדגיש שמניסיונו, הציבור הרחב צמא למידע רפואי,  וכאן יש לכל אחד הזדמנות לשאול את מיטב המומחים שאלות באופן ישיר, מבלי להיזקק ל"טופס 17".

ד"ר יצחק ברלוביץ– מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי גברה אמנם המודעות לסכנות ולסיבוכים הנגרמים ע"י מחלת הסוכרת, אך עדיין יש לעשות יותר כדי לגלותה בהקדם. בערב ראיונות זה יש לציבור הזדמנות ללמוד מהמומחים כיצד לטפל נכון במחלה נפוצה זו ומה הם החידושים בתחום.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד