חיפושדלג על חיפוש

השמנה בילדים - סוכרת במבוגרים

23/08/2009
השמנה בילדים - סוכרת במבוגרים

"השמנת יתר בילדים ובני נוער הפכה למגיפה אמיתית בישראל, וכמחצית מהילדים הסובלים מהשמנת יתר הופכים לחולי סוכרת של מבוגרים" - כך אמר ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל היחידה לסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון", שפותחת
סדנא לירידה במשקל לילדים ובני נוער בתחילת חודש ספטמבר - ביום רביעי 2.9.09. להרשמה ומידע נוסף ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור 050-6368369.

בתמונה: ד"ר ויינשטיין. צילום: ברק נונא

ד"ר ויינשטיין הוסיף כי מי שיורד במשקל ושומר על משקל תקין לאורך זמן, יוכל ליהנות מבריאות טובה. 

הסדנא המיועדת לבני 7-14 תתקיים פעמיים בשבוע אחה"צ, למשך שלושה חודשים. למשתתפים יחולקו דילגיות כדי להגביר את המוטיבציה שלהם לפעילות גופנית בבית, ומאמנת הכושר תחלק גביע ומדליות לילדים שיפגינו בסדנא מאמצים ומילוי כל ההוראות באופן נמרץ.

בתוכנית:

  • פעילות גופנית עם מאמנת הכושר סיגל יוסף המתמחה בילדים, כאשר האימון מותאם במיוחד לילדים ולמתבגרים עם עודף משקל, שבד"כ מתרחקים מכל פעילות גופנית.
  • פגישה עם דיאטנית מוסמכת לילדים נעמי מור, שתלמד את עקרונות התזונה הנכונה ותדריך לשינוי הרגלי אכילה, בישול ארוחות בריאות, למידת קריאת תוויות מזון, התמודדות עם אכילה במסיבות, מסעדות, בימי הולדת וכו'. 
  • פגישה עם הפסיכולוגית אסתר מימון, מומחית לטיפול באמנות, שתחזק את ביטחונם העצמי ותאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם, באמצעות שיחות ופעילות אמנותית מהנה ויצירתית כמו ציור ופיסול.

ההורים יוזמנו לשיחות אישיות וקבוצתיות.

במסגרת הסדנא יבוצעו בדיקות דם, מעקב משקל, מדידת אחוזי שומןוהיקפים. הילדים ייבדקו ע"י ד"ר זוהר לנדאו - אנדוקרינולוגית ילדים. 

נעמי מור - מרכזת הסדנא אמרה כי הוחלט לפתוח את הסדנא לפני החגים, כדי לסייע לילדים ולבני הנוער לעבור את ארוחות החג מבלי לעלות במשקל. 

להרשמה ומידע נוסף ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור 050-6368369.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד