חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  מכון נפרולוגיה ודיאליזה

  מנהל המכון: ד"ר זאב קציר

  אחות אחראית: לריסה שטנדיק

   

  זמני פעילות דיאליזה: ימים א'-ו', בין השעות 08:00-23:00

  זמני פעילות מרפאה: ימים ב' ו-ד', בין השעות 08:00-14:30

   

  טלפון: 03-5028289

  פקס: 03-5028293

  דוא"ל: Katzir@wmc.gov.il

   

  מיקום: בניין מרפאות חוץ, קומת קרקע

   

   

   

   

   

  תיאור המכון

  הצוות הרפואי

  המערך הסיעודי

  מחקר והוראה

   

   


  תיאור המכון

   

  המכון מאבחן ומטפל בחולים במחלות הכליות ודרכי השתן, יתר לחץ דם ואי ספיקת כליות חדה וכרונית, בדרגות החומרה השונות.

   

  יחידות הדיאליזה - המודיאליזה

  ביחידה ישנן 30 עמדות של מכשירי המודיאליזה, המיועדים לטיפול בחולים הלוקים באי ספיקת כליה סופנית. החולים מגיעים לטיפול מביתם, 3 פעמים בשבוע, עוברים טיפול כלייתי-חליפי למשך מספר שעות (לרוב, בין 4 ל-5) וחוזרים לביתם. חלקם מקיימים אורח חיים סדיר, עובדים ופעילים במסגרת יום יומית רגילה.

  היחידה פעילה במשך שלוש משמרות - משעות הבוקר המוקדמות ועד 11 בלילה. כך ניתן להגמיש את שעות הטיפול, במטרה לאפשר לחולה לתכנן את סדר יומו כפי רצונו.

  במצבי חירום, יחידת ההמודיאליזה - על צוותה הרפואי והסיעודי - נותנת מענה 24 שעות ביממה.

   

   

  מחלקות האשפוז והמכונים

  אנו מעניקים שירות לחולים המאושפזים במחלקות, ולמטופלים במכונים, בכל הקשור למחלות כליה או מעורבות של הכליות במחלות פנימיות, מצבי קדם וסב-ניתוחיים, טיפול נמרץ, חדר מיון ורפואת חירום. שירות זה כולל: מתן יעוץ רפואי מקצועי; טיפולי חירום, כגון דיאליזה דחופה וטיפול כלייתי-חליפי לסוגיו; ומיצוי כל האמצעים האבחנתיים, כגון דימות וביופסיות כליה.

   

  שירות זה מיושם גם בנפרולוגיה של הילד והמתבגר ובכל המחלקות של אגף הילדים (מנהל המכון הינו בעל התמחות גם בנפרולוגיה של הילד).

   

  מרפאות חוץ

  רופאי המכון מטפלים בחולים הלוקים באי ספיקת כליה בכל דרגות החומרה, ביתר לחץ דם ובמגוון מחלות שיש בהן מעורבות של מערכת הכליות והשתן (כגון סוכרת, מחלות כלי דם ומחלות אוטואימוניות).


  הצוות הרפואי

  ד"ר זאב קציר מנהל המכון; מומחה בנפרולוגיה במבוגרים ובילדים; מומחה ברפואת ילדים
  ד"ר צבי ברנע רופא בכיר; מומחה בנפרולוגיה-מבוגרים
  ד"ר אלכסנדר בירו רופא בכיר; מומחה בנפרולוגיה-מבוגרים
  ד"ר רלו צ'רנס רופא בכיר; מומחה בנפרולוגיה-מבוגרים; מומחה ברפואה פנימית

  מחקר והוראה

   

  צוות המכון עורך מחקרים קליניים ומחקרים במדע-בסיסי (כולל ניסיונות בחיות מעבדה, בתיאום ובפיקוח משרד הבריאות). עד כה פרסם הצוות כ-100 עבודות ופרסומים המופיעים בכתבי-עת מדעיים.

   

  רופאי המכון משתתפים באופן פעיל (הרצאות, ביקורים מודרכים וחניכת סטודנטים ורופאים מתמחים) בהוראת נפרולוגיה במסגרת רפואה פנימית ורפואת ילדים, בביה"ס לרפואה באוניברסיטת תל אביב. כמו כן, רופאי המכון נמנים על סגל ההוראה הקבוע בביה"ס האקדמי לסיעוד, הצמוד למרכז הרפואי 'וולפסון'. אחות של צוות המכון משמשת זה שנתיים כמרכזת קורס-על ארצי בנפרולוגיה, בביה"ס האקדמי לסיעוד.

   

  רופאי המכון מדריכים דרך קבע רופאים מתמחים ברפואה פנימית ורפואת ילדים לקראת בחינות ההתמחות, ומנחים עבודות מחקר של מתמחים, במסגרת מדעי-יסוד הנדרשים מהם, כחלק מהתמחותם ברפואה פנימית. בכל שנה מקבל המכון הערכה גבוהה בדפי-המשוב של הסטודנטים לרפואה.

   

   

   

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד