חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  השירות להחלפת מפרקים


  מנהל השירות: ד"ר אלכסנדר אדלמן

  רופאים בכירים: פרופ' דרור לקשטיין | ד"ר נוגזר אורן

  קביעת תור למרפאת חוץ: 03-5028474

  טלפון של מזכירת המחלקה: 03-5028383

  טלפון במחלקת האשפוז: 03-5028428/9

  מיקום המרפאה: בניין מרפאות חוץ, קומה 1

  תיאור השירות


  החלפת מפרק הירך


  החלפת מפרק הברך


  טיפול לא ניתוחי


  מידע למטופל


  בתקשורת
   

  תיאור השירות:

  השירות להחלפת מפרקים משתייך למערך האורתופדי, ועיקר עיסוקו בניתוחים להחלפת המפרקים הגדולים (מפרקי הירך, הברך והכתף).

  ניתוחי החלפת מפרק נחוצים לרוב עקב פגיעה משמעותית במפרק ושחיקת הסחוס או כטיפול בשברים במצבים מסויימים.

  הטיפול בפגיעה מפרקית ושחיקת סחוסים עשוי להיות טיפול לא-ניתוחי, כגון פיזיותרפיה, שימוש בסדים ועזרי הליכה, תרופות והזרקות. כאשר הטיפול הלא-ניתוחי איננו מספק ניתן לשקול טיפול ניתוחי אשר עשוי לכלול ניתוח להחלפה מלאה או חלקית של המפרק ובמצבים מסויימים ניתוחים לשינוי ציר המפרק.

  בניתוח להחלפת מפרק, החלקים הפגומים (סחוס ועצם) מוחלפים במשתלים מלאכותיים.

  השירות מתמחה גם בטיפול במקרים מסובכים במיוחד כגון שחיקת סחוסים במפרקים עם עיוותים לאחר חבלות ושברים, פריקות מולדות של מפרק הירך (במבוגרים), ניתוחים חוזרים (רביזיות) ורקסונסטרוקציות במקרים של חסר עצם.

  הניתוחים מבוצעים ע"י צוות רופאי השירות. הצוות כולל מומחים בתחום בעלי ניסיון רב שעברו הכשרות ממושכות במרכזים רפואיים מובילים בארצות הברית ובקנדה וממשיכים לאורך השנים להתעדכן ולהתמקצע באופן קבוע בכנסים, קורסים מקצועיים והשתתפות בניתוחים בארץ ובחו"ל.

  אנו בשירות להחלפת מפרקים שואפים לפתח וליישם שיטות חדשות ומתקדמות.

  הצוות הרפואי עוסק במחקר ברמה הגבוהה ביותר באופן קבוע ותורם לידע המקצועי ע"י הצגה בכנסים מקצועיים בארץ ובחו"ל ופרסום בכתבי העת המקצועיים מן השורה הראשונה.

  כל הניתוחים מבוצעים רק לאחר תכנון ממוחשב קפדני בעזרת תכנת מחשב מיוחדת.

  הניתוחים מתבצעים בחדרי ניתוח ייעודיים, בסיוע צוות מקצועי של אחיות ואחים המאומנים ומוכשרים לתחום ספציפי זה.

  המשתלים והמכשור להחלפות מפרקים בהם אנו משתמשים הינם מרמת האיכות הגבוהה ביותר, מן המתקדמים והמובילים בעולם ומיוצרים ע"י החברות המובילות המתמחות בנושא. 


  מפרק ברך לפני ניתוח
    


  מפרק ירך לפני ניתוח


  טיפול לא ניתוחי:

  הבחירה בטיפול ניתוחי נעשית תמיד רק לאחר מיצוי האפשרויות הלא ניתוחיות לטיפול בכאבים הנובעים משחיקת הסחוס.

  ישנן מספר אפשרויות לטיפול לא ניתוחי ובכל מקרה לגופו יש להתאים את האפשרויות המתאימות למטופל.

  פיזיותרפיה : עשויה להועיל בעיקר בשלבים המוקדמים יותר של שחיקת הסחוסים. תרגילי חיזוק שרירים ומתיחות עשויים לשפר את גמישות המפרקים ויציבותם ולהקל על התסמינים. תרגילי חיזוק שרירים לקראת ניתוח ישפרו את תהליך ההחלמה.
  מגני ברך תומכים בברך ועשויים להקל על הכאב.

  שינוי אורחות חיים: עשוי להועיל בהפחתת העומס על המפרק והסחוס שבו. הפחתת משקל או שימוש במקל הליכה הם מספר דוגמאות לשינויים כאלו.
  ירידה של 5% במשקל הגוף עשויה להועיל בהקלה על התסמינים, בעיקר אם הושגה תוך תקופה של עד 5 חודשים. הוכח גם כי ירידה של 10% במשקל הגוף עשויה להאט מעט את קצב שחיקת הסחוס.

  תוספי מזון: כדוגמת תכשירים המכילים גלוקוזאמין, כונדרויטין או כורכומין עשויים לשכך את הכאב. אמנם תוספים אלו אינם מרפאים את שחיקת הסחוס או משפיעים על קצב ההידרדרות, אך במקרים של שחיקה מתונה חולים רבים מדווחים על שיפור ברמות הכאב.

  תרופות: ובעיקר משככי כאבים ונוגדי דלקת עשויים להקל על התסמינים.

  זריקות תוך מפרקיות: הזרקה תוך פירקית של סטרואידים מביאה להקלה מהירה בכאב במקרים רבים. החיסרון הוא כי השפעת הזריקה היא לשבועות ספורים בלבד ולכן ההמלצה היא להשתמש בזריקות אלו רק כטיפול בהתלקחויות קשות של כאב עז, כעזרה ראשונה.

  הזרקות תכשירי חומצה היאלורונית, "כרבולת של תרנגולת" בלשון העם, עשויים להקל על הכאב לתקופה מעט ממושכת יותר מהסטרואידים (מספר חודשים), אך אינם יעילים בכל החולים.  בתקשורת:
  ד"ר אלכס אדלמן, מנהל השירות להחלפת מפרקים במרכז הרפואי 'וולפסון', מסביר על המקרים בהם תבוצע החלפת מפרק ברך מלאה ועל תהליך ההחלמה מהניתוח - במסגרת התכנית "רק בריאות", בערוץ 2. נאחל לכם צפייה מהנה ואינפורמטיבית!

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד