תמונה תמונה 2 3 4

  יחידה לטיפול נמרץ לב

  מנהל היחידה: ד"ר מיכאל קריוסקי

  אחות אחראית: רוזי גרינשפן

   

  מיקום: בניין אשפוז, קומה 1

   

  תיאור היחידה

  מידע לקרובי משפחה

  אוטם שריר הלב

  הצוות


  תיאור היחידה

  היחידה לטיפול נמרץ לב מטפלת במגוון רחב של חולים עם מחלות לב חריפות ומסכנות חיים. היחידה פעילה 24 שעות ביממה ומטופלים בה כ-1,500 מאושפזים בשנה.

   

  לרשות היחידה עומדת מערכת ניטור מהחדישות בעולם, אשר מספקת נתונים חיוניים כגון קצב לב, לחץ דם ומספר נשימות של החולה היישר אל תחנת האחות.

   

  הצוות הסיעודי, אחים ואחיות כאחד, מורכב מאנשי מקצוע מהמעלה הראשונה, שמביאים מהידע וניסיונם הרב לטיפולים השונים. בנוסף לתפקידם הרפואי, אנשי הצוות מעניקים סיוע ותמיכה למשפחות החולים לאורך כל תקופת האשפוז.


  מידע לקרובי משפחה

  היחידה לטיפול נמרץ לב הינה פעילה במיוחד, ומצב החולים בה עשוי להשתנות בכל רגע. לכן, קיים צורך בשיתוף פעולה הדוק בין משפחות החולים והצוות המטפל.

   

  תמיכתן של המשפחות חשובה מאוד להבראת החולה, אולם אנו מפצירים להיענות להנחיות הצוות, בכדי למנוע הפרעה בטיפול. הצוות הרפואי דואג לעדכן את בני המשפחה בתהליך קליטה החולה, ולאורך אשפוזו במהלך שעות הצהריים.

   

  שעות הביקור

   

  07:30-08:30, 13:00-14:00, 18:00-20:00


  אוטם שריר הלב

  המחלה השכיחה והקשה ביותר בה עוסקת היחידה היא אוטם חריף בשריר הלב. מחלה זו הינה תוצאה של חסימה פתאומית בעורק כלילי, כאשר זרימת הדם לשריר הלב נפסקת. אם החולה לא מטופל באופן מיידי, הוא חשוף לנזק רב לשריר הלב.

   

  "זמן שווה חיים" – ככל שהחולה מגיע לקבלת טיפול בשלב מוקדם יותר, כך גוברים סיכוייו להחלים. על כן, אם עלה החשד, ולו הקלוש ביותר, שמדובר באוטם שריר הלב, על בני המשפחה להזעיק בדחיפות אמבולנס, שיוכל להעניק טיפול ראשוני.

   

  המטרה הראשונה בטיפול באוטם חריף, היא לחדש את זרימת הדם בעורק החסום. הדבר נעשה, במרבית המקרים, באמצעות צנתור לב. על מנת שהחולה יזכה לטיפול הטוב ביותר, צוות היחידה עובד בשיתוף פעולה עם הצוותים השונים במערך הקרדיולוגי ובמחלקה לניתוחי לב וחזה.

   

  בתום האשפוז ולקראת שחרורו לביתו, הצוות המטפל מסביר לחולה ולבני משפחתו כיצד עליהם להתמודד עם המצב החדש, במטרה למנוע אירוע לבבי חוזר.

   

  גורמי הסיכון למחלות כליליות הינם רבים, וכוללים יתר לחץ דם, סוכרת, יתר שומנים בדם, עישון, עודף משקל, וכמובן – תורשה. בעניין זה נדרשת התייחסות מצד המשפחה והממסד הרפואי, במטרה להדריך ולחנך את הדור הצעיר להימנע מאותם גורמי סיכון שבשליטתם.


  הצוות

  ד"ר מיכאל קריוסקי מנהל היחידה
  ד"ר ריקארדו תובר רופא בכיר
  ד"ר רוברט הפנר רופא בכיר
  רוזי גרינשפן אחות אחראית

   

  בר ימין
  דלג על בר ימין
  חדשות
  דלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד