חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  יחידות ושירותים

  המכון לטיפול ומחקרים קליניים באף ובסינוסים
  המכון הוקם בשנת 1996. הוא יחיד במינו בארץ וכמוהו יש בודדים בעולם. המכון מספק שירותים של הערכת תיפקודי האף, ע"י בדיקות קליניות אובייקטיביות של זרימת האוויר באף (רינומנומטריה, רינומטריה אקוסטית), בדיקת כושר הריח (אולפקטומטריה) ובדיקות של הפינוי הרירי-ריסני.
  המכון מאפשר טפולים תרופתיים וניתוחיים ברמה גבוהה, יעוץ וחינוך לבריאות, הכשרה והדרכה לרופאים, ומחקר קליני ובסיסי.
  במחלקה מתקיימת פעילות ניתוחית ענפה בתחום האף ובתחום הסינוסים. מאות חולים מכל קצווי הארץ מטופלים אצלנו, וגם מגיעים אח"כ למעקב סדיר. יש לנו שיתוף פעולה טוב עם מחלקת העיניים, ואנו מבצעים במשותף ניתוחים שונים. אנו מייחסים חשיבות רבה לבדיקה הרינולוגית בכל חולה עם בעיות ריאה כרוניות או תלונות על ליחה ושיעול, ושמחים לסייע בבדיקות ובטיפול אצל חולים אלה, בשיתוף פעולה פורה עם מחלקות ראות וגסטרואנטרולוגיה.
  ההערכה של זרימת האויר באף מומלצת על ידינו לצורך קביעה אובייקטיבית של הצורך בניתוח, הכוונה של טפול תרופתי לעומת ניתוחי ומיקום ההפרעה בזרימה. הבדיקה מומלצת מאוד כמעשה שגרה, במיוחד במסגרות של קופות החולים וצה"ל. הערכת כושר הריח מסייעת רבות במקרים לא ברורים, ואנו מוכרים כמרכז היעוץ הארצי לנושא מטעם המוסד לביטוח לאומי.
  לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  המכון להפרעות בתקשורת
  המכון מופעל ע"י צוות מנוסה, מצויד במכשור מתקדם ביותר, ונעשה בו כל מגוון הבדיקות לצורך אבחון ושיקום אודיולוגי ולצורך איבחון וסטיבולרי.
  הבדיקות הנעשות במכון כוללות אודיומטריה, בדיקת פוטנציאלים מעוררים (BERA), טימפנומטריה, בדיקת הדים קוכלאריים (OAE), ניסטגמוגרפיה (VNGאו ENG), פוסטורוגרפיה.
  קלינאיות התקשורת המנוסות של המכון עוסקות בהתאמה ממוחשבת של מכשירי שמיעה, בבדיקות סינון שמיעה לכל הילודים בבית החולים ביממה הראשונה לאחר הלידה, ומעקב צמוד במקרה הצורך.
  בתחום הדבור, המכון מציע את כל טווח הפעולות, החל מאבחון בילדים ובמבוגרים, וכלה בטיפולים במגוון בעיות שפה, היגוי, גמגום, ואפזיה.
   הצוות הבכיר של המכון עוסק באופן שוטף בהדרכה של סטודנטים לקלינאות תקשורת וזוכה להערכה מרובה על איכות והיקף עבודתו. לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474 

   השירות לאוטולוגיה
   
  השירות עוסק באבחון, טיפול והערכה קלינית וכירורגית של חולים עם מחלות חריפות וכרוניות של האוזן החיצונית והתיכונה. תחומי הטיפול כוללים טיפול בדלקות חריפות וכרוניות של האוזן, כוליסטיאטומה, וכירורגיה משחזרת של עור התוף, עצמות השמע והמאסטואיד. קיימת גם אפשרות לשיקום שמיעתי באמצעות מכשירי שמיעה מעוגני עצם (BAHA
  ) . הטיפול בתחום משתלב גם עם המרפאה להפרעות יציבה וסחרחורת ומרפאת הטנטון.
  מנהל השירות הוא ד"ר גולדפרב שהשתלם שנתיים בתחום באוסטרליה. לתיאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  מרפאת טינטון
  רעש בראש או באוזניים
  (טינטון) ורגישות-יתר לרעש (היפראקוזיס) הן בעיות שכיחות מאוד באוכלוסיה, בעקר בארץ קולנית ורועשת כמו שלנו, שבה גם נפוצה חשיפה לרעשים צבאיים חזקים. סיבות המחלה מורכבות, וקשורות בנזק שמיעתי באזניים, פגיעה עצבית או מוחית, השפעות של מצב רוח ושינויים מטבוליים (חסר ויטמינים, עודף הורמונים). במסגרת המרפאה מוצעות אפשרויות להכוונה ואבחון, וכן גישות לטיפול התנהגותי ואודיולוגי, על בסיס נסיון ומידע שנרכשו בבריטניה ובארה"ב. המרפאה מופעלת ע"י ד"ר יהב אורון וקלינאיות התקשורת  איריס לוי ודפנה ששו.
  להסבר מפורט על טינטון
  הקש כאן  לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474
  לחישוב חומרת הטינטון הקש כאן

  המרפאה לאונקולוגיה של ראש וצוואר
  מחלקתנו מעניקה את כל מגוון הטיפולים האונקולוגיים בתחום הראש והצוואר, כולל שרותי האבחון, הניתוחים והמעקב ארוך הטווח. השרות ניתן בשיתוף מלא עם המכון האונקולוגי של המרכז הרפואי. בנוסף מקיימת המחלקה שרות רב-תחומי לטפול, כירורגיה ומעקב אחר חולים עם בעיות בתירואיד ובפארא-תירואיד. השרות ניתן בשיתוף עם אנדוקרינולוגים, מומחים לרפואה גרעינית ופתולוגים.
  האחראי על צוות המרפאה הוא
  ד"ר צינמון, שהשתלם בתחום זה באוניברסיטת מקגיל בקנדה.
  לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  המרפאה לבלוטת המגן 
  מרפאה רב-תחומית, משותפת עם השירות האנדוקרינולוגי, המכון לרפואה גרעינית והמכון הפתולוגי, לצורך דיון במקרים בעייתיים. המחלקה מטפלת בכל ההיבטים הניתוחיים של הטפול בבעיות התירואיד והפארא-תירואיד, מיישמת את הגישות המתקדמות ביותר, ועוסקת במחקר קליני בתחום מרתק זה. האחראי למרפאה הוא
  ד"ר צינמון.
  לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  המרפאה להפרעות יציבה וסחרחורת
  המרפאה להפרעות יציבה וסחרחורת עוסקת באבחון, בירור וטיפול בכל המגוון הרחב של בעיות הסחרחורת. כל חולה המופנה אלינו זוכה לבדיקה מפורטת ומעמיקה, ובתום הברור מוצעת תוכנית טיפולית רהוטה ויעילה, המסייעת רבות למטפלים בקהילה. הגישה היא רב תחומית, אנו מסתייעים לפי הצורך ביעוץ נוירולוגי ופנימאי, ועוקבים אחר הצלחת הטפול. שרות יסודי ומקיף כזה הינו יחודי בארץ, והוא נועד לסייע לרופאי הקהילה להתמודד עם הבעיות השכיחות של יציבה וסחרחורת. המרפאה פועלת באחריותה של ד"ר לוי, שהשתלמה בנושא בארה"ב. לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  הפרעות באכילה ובבליעה
  המרפאה להפרעות בליעה הינה שרות רב תחומי, הכולל, פרט לרופא א.א.ג., גם גסטרואנטרולוג, קלינאית תקשורת, תזונאית, עובדת סוציאלית, נוירולוג, פסיכיאטר ופזיותרפיסטית. המרפאה משרתת מבוגרים, קשישים וילדים. הברור כולל הערכה אנדוסקופית של מנגנון הבליעה בעת אכילת מזונות שונים (FEEST), הערכת התחושה בגרון, שיקוף ושט, מדידות לחצים וחומציות של הושט. המרפאה מציעה טיפול ושיקום צמודים. אנשי המרפאה, ובעזרת רופאי המחלקות המעורבות, דואגים גם לסרוק את מחלקות האשפוז בביה"ח, כדי לאתר ולכוון את הצוות, המטופלים ומשפחותיהם. חלק חשוב בעבודת המרפאה הינו הדרכות והרצאות בכל קצווי הארץ, כדי לשפר מודעות. בנוסף עוסקים אנשי הצוות במחקר קליני מגוון.
  המרפאה למבוגרים מופעלת באחריותו של ד"ר פלקסמן, שהתמחה בנושא בארה"ב. הטפולים מרוכזים ע"י  נופר בן דוד, קלינאית תקשורת שהתמחתה בנושא באירופה ובארה"ב. המרפאה לילדים מנוהלת ע"י
  ד"ר לוין, מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה בילדים. צוות המרפאה מטפח קשרים עם מוסדות ומטפלים בחו"ל, ונעזר בין השאר, בהתייעצויות באמצעות ויעוד חזותי (videoconference).
  עבר לטפול השיקומי, ניתן להציע פעולות שונות, כגון גסטרוסטומיה, מיוטומיה, דיברטיקולוטומיה, הנעשות ע"י הצוות הניתוחי. לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  השירות לרפואת א.א.ג. בילדים
  השרות מרכז את תחומי הפעילות המיוחדים לאוכלוסיה הצעירה, בתאום עם חטיבת הילדים ועם רופאי הקהילה. השירות מנוהל ע"י
  ד"ר רוסו, שהשתלם בנושא מספר שנים בארה"ב. היחידה מצויידת במיטב הציוד המיוחד הנדרש לבדיקות וניתוחים בילדים, כולל ברונכואזופגולוגיה וניתוחי סינוסים. עוסקת בפעולות הסברה והדרכה מגוונות בביה"ח ובקהילה, וכן מקיימת סקר שוטף במחלקות היונקים והפגייה לאיתור והכוונה של בעיות שמיעה ובעיות אף.
  לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474 
                                                                                          
  מרכז לרפואת א.א.ג. גריאטרית
  יש עניין ציבורי, רפואי ועיוני בהתמקדות בבעיות המיוחדות של האוכלוסיה הגריאטרית, הכוללות בעיות שמיעה, דבור, נשימה ויציבה. אחת הדוגמאות הבולטות היא ההשלמה שנוקטים קשישים רבים עם ירידה בשמיעה, שנגרמת עקב הצטברות של פקקי שעווה יבשה – בעייה שניתן לפתור תוך דקות, בתנאי שקיימת מודעות ושגרת מעקב.
  מטרת המרכז היא להוות מרכז הצטיינות, כרגע יחיד במינו בעולם, שיעסוק בריכוז מידע והפצתו. המרכז משרת מוסדות לקשישים וגם בודדים, ומציע אבחון בכל תחומי הא.א.ג., גם כפעולת סקר מחוץ לביה"ח, וכן הדרכות למטופלים ולצוות. האחראי למרכז הוא
  ד"ר רוט, מנהל המחלקה.
  לתאום יש להתקשר לטל. 03-5028474

  המרפאה להפרעות בשינה
  הפרעות השינה המאותרות לתחום רפואת הא.א.ג. הן ההפרעות החסימתיות, המתבטאות בנחירות ובדום נשימה. במסגרת המרפאה ניתן יעוץ בדבר היגיינה נכונה והרגלים של שינה טובה, וכן מוצע מגוון של טיפולים, החל מטיפולי אף ועד ניתוחי חיך ולוע, כולל שימוש בלייזר.  לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  המרפאה לריח רע מהפה (הליטוזיס)
  פליטת ריחות רעים מהפה היא בעייה נפוצה. מקור הריחות מגוון, ויכול להיות האף והסינוסים, הלוע האפי, השקדים, הלשון, השיניים והקיבה. המרפאה מציעה בדיקות איבחון ומגוון טיפולים בהתאם לממצאים. האחראי למרפאה הוא
  ד"ר רוט.
  לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474 

  השירות לגמילה מעישון
  גמילה מעישון היא מטרה טיפולית המשרתת ההשגחה בשפע של מחלות, כולל בעיות ריאות וא.א.ג. השירות, שעודנו בשלבי הקמה, מיועד לתת מענה באמצעות שיטות גמילה מקוריות וייחודיות, שאינן זמינות במקומות אחרים. לתאום תור יש להתקשר לטל. 03-5028474

  המרכז לרפואת א.א.ג. בחרום
  מחלקתנו מקיימת מודל ייחודי של חדר א.א.ג. בתוך חדר המיון, בתפיסת הפעלה ייחודית, אשר נוסתה כבר במספר ארועים של פיגוע המוני. החדר מצוייד בשפע, כולל מיקרוסקופ, אודיומטר נייד ודיאתרמיה. בחדר זה נבדקים גם הילדים, שמגיעים ממיון ילדים. בזמן ארוע רב-נפגעים החדר משמש לבדיקות וטפולים מהירים במסגרת המיון.
  במסגרת המרכז מתקיים מעקב אחר ההפעלה כדי לפתח עיסוק מחקרי בסוגיות של רפואת א.א.ג בחרום, כגון טפול בקרעים טראומטיים בתופית, פגיעות חודרות לצוואר, שברים באף, דימומי אף, טרכאוטומיה.

  תוכנית הטרכאוטומיה
  פיום הקנה (טרכאוטומיה) היא פעולה שכיחה בביה"ח בקרב מטופלים הזקוקים להנשמה ממושכת. המעקב וההשגחה אחר הפתח בקנה מצריכים הדרכה ורכישת מיומנויות ע"י הצוות המטפל. במסגרת התוכנית מתקיימים קורסים והדרכות שוטפות לרופאים ואחיות, כולל תירגול מעשי בבצוע הפעולה ובטיפולים הסיעודיים השוטפים, וכן ניתן מענה לכל בעייה המתעוררת בעת האישפוז במחלקות השונות. 
  התוכנית מועברת ע"י צוות האחיות, ומרוכזת ע"י האחות רותי דריבינסקי. 
                                                                                               

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד