חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור

  ד"ר דן צין השיב לשאלות בנושא רגל סוכרתית

  ד"ר דן צין השיב לשאלות בנושא רגל סוכרתית (הגדל)

  במסגרת שיתוף פעולה של 'וולפסון' עם אתר "כמוני", התארח ד"ר דן צין, רופא בכיר במערך האורתופדי, בקהילת הסוכרת וענה לשאלותיהם של הגולשים הסקרנים. בין היתר, הדגיש את חשיבותה של בדיקה יום-יומית של כפות הרגליים לזיהוי פצעים ונקודות לחץ חדשות, המליץ על בדיקת אורתופד לזיהוי בעיה מבנית בכף הרגל והתריע מפני קבלת עיסוי לא-מקצועי וחזק מדי.

   

  ד"ר דן צין, רופא בכיר בשירות לכף הרגל והקרסול, שעוסק בטיפול בבעיות סוכרתיות בכף הרגל וברגל בכללה, התארח בקהילת הסוכרת באתר "כמוני" והשיב לשאלות הגולשים בנושאי מומחיותו.האירוח התקיים כחלק משיתוף הפעולה בין "כמוני" ו-'וולפסון' ובהמשך צפויים להתארח רופאים נוספים מהמרכז הרפואי בקהילות השונות באתר, ולספק מידע בסיסי בנושאים רפואיים שונים.

   

  לדוגמא, הוא נשאל אודות בדיקות תקופתיות, וחילק את המלצתו לשניים: ראשית, הדגיש כי חשוב לבדוק באופן יום יומי את כפות הרגליים בבית, בין אם באופן עצמאי ורצוי על-ידי אדם נוסף, במטרה לזהות פצעים קטנים חדשים ונקודות לחץ שנוצרו, מוקדם ככל האפשר. שנית, הוסיף, כי הוא ממליץ להיבדק על-ידי אחות סוכרת אחת ל-3 חודשים ועל-ידי אורתופד - פעם בשנה.

   

  סוגיית העיסויים במקומות הרגישים עניינה גולשים רבים, וד"ר צין השיב: "אין מניעה לקבל עיסוי טוב וזה בהחלט יכול להיות מהנה, אבל... חשוב שהמעסה יהיה מקצועי וידע שמדובר בחולה סוכרת, ואסור שהעיסוי יהיה חזק מדי". לדבריו, הוא נתקל במספר מטופלים שהגיעו אליו עם בעיות שנבעו מעיסוי כף-רגל אגרסיבי מדי במהלך חופשות בתאילנד.

   

  לשאלות ותשובות נוספות: האירוח המלא

  א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
  עבור לתוכן העמוד